• среда, 17 април 2024
Алборг го совлада Еурофарм Пелистер во Лигата на шампионите

Алборг го совлада Еурофарм Пелистер во Лигата на шампионите

Битола, 28 февруари 2024 (МИА) - Со аплауз и спортски поздрав битолската публика и ракометари вечерв...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

29 февруари 2024  Скопје - Собранието на Република Северна Македонија...

Бајден: Резултатите од медицинскиот преглед не се разликуваат од минатата година

Бајден: Резултатите од медицинскиот преглед не се разликуваат од минатата година

Вашингтон, 28 февруари 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска беше подложен на год...

Стејт департмент: САД внимателно ја следат ситуацијата во Приднестровие

Стејт департмент: САД внимателно ја следат ситуацијата во Приднестровие

Вашингтон, 28 февруари 2024 (МИА) - САД внимателно ја следат ситуацијата во Приднестровие откако неп...

Влада: Со Законот за конфискација на имот во граѓанска постапка се дава зелено светло за дополнителен антикорупциски механизам

Влада: Со Законот за конфискација на имот во граѓанска постапка се дава зелено светло за дополнителен антикорупциски механизам

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Собранието на Република Северна Македонија денеска го усвои Законот...

Маричиќ: Регионалната соработка на Западен Балкан за Планот за раст е оптимален начин за подготовка за полноправно членство во ЕУ

Маричиќ: Регионалната соработка на Западен Балкан за Планот за раст е оптимален начин за подготовка за полноправно членство во ЕУ

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Првиот заменик претседател на Владата за европски прашања, Бојан Ма...

Осум земји од ЕУ повикаа на санкции против рускиот правосуден систем поради смртта на Навални

Осум земји од ЕУ повикаа на санкции против рускиот правосуден систем поради смртта на Навални

Брисел, 28 февруари 2024 (МИА) - Осум земји од ЕУ денеска повикаа на санкции против обвинителите, су...

Џафери и Зеленски во Тирана потпишале заедничка изјава за евроатлантските интеграции на Украина

Џафери и Зеленски во Тирана потпишале заедничка изјава за евроатлантските интеграции на Украина

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на техничката Влада Талат Џафери денеска во рамки на...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

29 февруари 2024    Тирана - Самит на Западен Балкан за п...

ИЗБОРИ 2024/Извршниот одбор на СДСМ го поддржа Стево Пендаровски за кандидат за претседател на државата

ИЗБОРИ 2024/Извршниот одбор на СДСМ го поддржа Стево Пендаровски за кандидат за претседател на државата

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Извршниот одбор на СДСМ во проширен состав на денешната седница во...

ИЗБОРИ 2024/ Шаќири: Уште не е одлучено кој ќе биде носител на пратеничката листа на ДУИ во ИЕ 5, добродојдено е секое обединување

ИЗБОРИ 2024/ Шаќири: Уште не е одлучено кој ќе биде носител на пратеничката листа на ДУИ во ИЕ 5, добродојдено е секое обединување

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Министерот за образование и наука и член на Претседателството на Де...

Утре во Тирана ќе се одржи самит Западен Балкан-ЕУ

Утре во Тирана ќе се одржи самит Западен Балкан-ЕУ

Тирана, 28 феврари 2024 (МИА) - По денешниот самит за Украина, Тирана утре ќе биде домаќин на уште е...

Ковачевски: Прогнозите на ВМРО-ДПМНЕ се секогаш погрешни, очекуваме повеќе пратенички мандати од опозицијата

Ковачевски: Прогнозите на ВМРО-ДПМНЕ се секогаш погрешни, очекуваме повеќе пратенички мандати од опозицијата

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Актуелниот претседател Стево Пендаровски се очекува да биде промови...

САД го ограничуваат трансферот на лични податоци на Американците на Кина и Русија

САД го ограничуваат трансферот на лични податоци на Американците на Кина и Русија

Вашингтон, 28 февруари 2024 (МИА) - Администрацијата на претседателот Џо Бајден денеска претстави ук...

Семејствата на заложниците држени во Газа започнуваат марш барајќи нивно ослободување

Семејствата на заложниците држени во Газа започнуваат марш барајќи нивно ослободување

Ерусалим, 28 февруари 2024 (МИА) - Семејствата на заложниците држени во Газа и нивните поддржувачи з...

Image

Остани поврзан