• четврток, 20 јуни 2024
Гутереш го осуди терористичкиот напад во Москва

Гутереш го осуди терористичкиот напад во Москва

Њујорк, 22 март 2024 (МИА) – Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш остро го осудува терористич...

Првата дама на САД до принцезата од Велс: Ти си храбра и ние те сакаме

Првата дама на САД до принцезата од Велс: Ти си храбра и ние те сакаме

Вашингтон, 22 март 2024 (МИА) – Првата дама на САД Џил Бајден објави порака со поддршка за Кејт, при...

Макрон и посака брзо закрепнување на принцезата од Велс

Макрон и посака брзо закрепнување на принцезата од Велс

Париз, 22 март 2024 (МИА) – Францускиот претседател Емануел Макрон на Х и посака брзо закрепнување н...

Светот сочувствува со рускиот народ за нападот во Москва

Светот сочувствува со рускиот народ за нападот во Москва

Москва, 22 март 2024 (МИА) – Бројни земји денеска го осудија терористичкиот напад во Москва, во кој...

Во Русија откажани сите забавни и масовни настани, бендот пред чиј концерт се случи нападот соопшти дека се живи и безбедни

Во Русија откажани сите забавни и масовни настани, бендот пред чиј концерт се случи нападот соопшти дека се живи и безбедни

Москва, 22 март 2024 (МИА) – Руското Министерство за култура соопшти дека сите забавни и масовни нас...

ИСИС ја презеде одговорноста за нападот во Москва

ИСИС ја презеде одговорноста за нападот во Москва

Москва, 22 март 2024 (МИА) – Терористичката група Исламска држава (ИСИС) ја презеде одговорноста за...

Амбасадата на САД во Москва „шокирана“ од нападот

Амбасадата на САД во Москва „шокирана“ од нападот

Москва, 22 март 2024 (МИА) – Американската амбасада во Москва издаде соопштение во кое вели дека е „...

Неколку деца меѓу повредените во нападот во Москва

Неколку деца меѓу повредените во нападот во Москва

Москва, 22 март 2024 (МИА) – Деца се повредени во денешниот терористички напад во московската концер...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 23 март 2024 Скопје – Отворен ден н...

ЕУ го осуди нападот во Москва

ЕУ го осуди нападот во Москва

Брисел, 22 март 2024 (МИА) – Европската Унија е шокирана и згрозена од извештаите за терористичкиот...

Хари и Меган и посакаа здравје и закрепнување на Кејт

Хари и Меган и посакаа здравје и закрепнување на Кејт

Лондон, 22 март 2024 (МИА) – Принцот Хари и Меган објавија кратка изјава во која е посакуваат здравј...

Медиуми: Приведено едно лице осомничено за нападот во Москва

Медиуми: Приведено едно лице осомничено за нападот во Москва

Москва, 22 март 2024 (МИА) – Руската полиција уапси едно лице осомничено за нападот во трговски цент...

Тајсон ќе заработи богатство за мечот против инфлуенсерот Пол

Тајсон ќе заработи богатство за мечот против инфлуенсерот Пол

Арлингтон, 22 март 2024 (МИА) - Мајк Тајсон, легендарниот боксер, ќе се врати во рингот во јули оваа...

Пиоли може да ја задржи својата позиција во Милан

Пиоли може да ја задржи својата позиција во Милан

Милано, 22 март 2024 (МИА) - Тренерот на Милан, Стефано Пиоли може и понатаму да остане на чело на т...

Захарова нападот во концертната сала Крокус Сити Хол го нарече терористички

Захарова нападот во концертната сала Крокус Сити Хол го нарече терористички

Москва, 22 март 2024 (МИА) – Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија...

Image

Остани поврзан