• среда, 17 јули 2024
Таравари: Останав конзистентен, влегов во политика за да донесеме промени во албанскиот блок и тоа се случи

Таравари: Останав конзистентен, влегов во политика за да донесеме промени во албанскиот блок и тоа се случи

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) – Останав конзистентен во политиката, влегов за да донесеме промени во ал...

Села: Уставни измени се единствено решение за европска иднина на земјава

Села: Уставни измени се единствено решение за европска иднина на земјава

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - Како причина зошто се приклучил кон коалицијата Европски фронт Зијадин...

Села: Уште се чека на исходот за печатите на партијата, Алијанса за Албанците е соединета и во коалиција со Европскиот фронт

Села: Уште се чека на исходот за печатите на партијата, Алијанса за Албанците е соединета и во коалиција со Европскиот фронт

Скопје, 6 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Алијансата за Албанците Зиадин Села денеска одговорајќи...

Даути избрана за генерален, а Јајага за организациски секретар на денешното Собрание на Алијансата за Албанците

Даути избрана за генерален, а Јајага за организациски секретар на денешното Собрание на Алијансата за Албанците

Скопје, 6 јули 2024 (МИА) - Илире Даути е избрана за генерален секретар, а Тирон Јајага за организац...

Четврто Собрание на Алијансата на Албанците

Четврто Собрание на Алијансата на Албанците

Скопје, 6 јули 2024 (МИА) - Алијансата на Албанците предводена од Зиадин Села денеска ќе го одржи че...

Прекин на водоснабдувањето од Студенчица поради дефект, опфатени повеќе населени места во Крушевско

Прекин на водоснабдувањето од Студенчица поради дефект, опфатени повеќе населени места во Крушевско

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Прекин на водоснабдувањето во населените места кои се снабдуваат со вод...

Села: Изразуваме револт што ова мнозинство го почнува првиот ден со обид за да се спречи слободниот говор

Села: Изразуваме револт што ова мнозинство го почнува првиот ден со обид за да се спречи слободниот говор

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - Напуштањето на седницата за избор на влада е во знак на револт поради к...

Села:  Треба да се почитува волјата на народот и за Влада да преговараат мандатар со победник 

Села:  Треба да се почитува волјата на народот и за Влада да преговараат мандатар со победник 

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) –  Лидерот на Алијансата за Албанците Зи...

Изјава на претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села

Изјава на претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села

Струга, 8 мај 2024 (МИА) - Порака за масовна излезеност да гласаат граѓ...

Села за МИА: Или ги прифаќаш уставните измени или треба да кажеш дека не си за членство во ЕУ

Села за МИА: Или ги прифаќаш уставните измени или треба да кажеш дека не си за членство во ЕУ

Скопје, 27 април 2024 (МИА) – Или ги прифаќаш уставните измени или треб...

Села тврди дека ги добил печатите од АА, Таравари најавува жалба доколку е донесена ваква одлука

Села тврди дека ги добил печатите од АА, Таравари најавува жалба доколку е донесена ваква одлука

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Печатите од Алијанса за Албанците ги доби крилото на Зијадин Села. Вакв...

Ахмети и Села потпишаа коалиција во Гостивар

Ахмети и Села потпишаа коалиција во Гостивар

Гостивар, 30 март 2024 (МИА) – На партиски собир во спортската сала „Младост“ во Гостивар Али Ахмети...

Крилото на Села на АА оди во коалиција со Европскиот фронт, очекува најмалку пет пратенички мандати

Крилото на Села на АА оди во коалиција со Европскиот фронт, очекува најмалку пет пратенички мандати

Скопје, 28 март 2024 (МИА) - Крилото на Алијанса за Албанците предводено од Зијадин Села на претстој...

Таравари со последен повик до приврзаниците на Села да го земат печатот од АА, во спротивно очекува да станат дел од ДУИ

Таравари со последен повик до приврзаниците на Села да го земат печатот од АА, во спротивно очекува да станат дел од ДУИ

Тетово, 28 март 2024 (МИА) - Претседателот на Алијанса за Албанците и к...

Таравари повтори дека ќе го даде печатот за сопартијците од фракцијата да не бидат на иста листа со ДУИ и ДПА

Таравари повтори дека ќе го даде печатот за сопартијците од фракцијата да не бидат на иста листа со ДУИ и ДПА

Тетово, 23 март 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на Коалицијата „Вреди“ Арбен Таравари од Тето...

Image

Остани поврзан