• вторник, 28 мај 2024
Изложба на уметничка фотографија во Битола посветена на Мирко Попов

Изложба на уметничка фотографија во Битола посветена на Мирко Попов

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Во организација на Младински културен центар – Битола (МКЦ-Битола) ден...

Фотографија на Палестинка со гушнато тело на девојче ја освои наградата на „World Press Photo“

Фотографија на Палестинка со гушнато тело на девојче ја освои наградата на „World Press Photo“

Амстердам, 18 април 2024 (МИА) - Фотографија на Палестинка која држи тело на девојче убиено во израе...

Исламска држава објави фотографија од напаѓачите одговорни за масакрот кај Москва

Исламска држава објави фотографија од напаѓачите одговорни за масакрот кај Москва

Москва, 23 март 2024 (МИА) -  Исламска држава денеска објави фотографија од четворицата напаѓач...

Промоција на изданието „Костимот во Македонија од појавата на фотографијата до денес“ од Зорка Тодорова-Младеновиќ

Промоција на изданието „Костимот во Македонија од појавата на фотографијата до денес“ од Зорка Тодорова-Младеновиќ

Скопје, 5 март 2024 (МИА) – Во Музејот на македонската борба денеска издавачката куќа „Арс Ламина“ ќ...

Заедничката фотографија на новата Влада без министрите од ВМРО-ДПМНЕ

Заедничката фотографија на новата Влада без министрите од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 28 јануари 2024 (МИА) - На заедничката фотографија по изгласувањето на техничката Влада не б...

Маркл: Арчи нема да ја добие скапата „играчка“ што ја сака

Маркл: Арчи нема да ја добие скапата „играчка“ што ја сака

Лос Анџелес, 19 декември 2023 (МИА) - Меган Маркл минатиот месец беше домаќинка на претставувањето н...

Фотографија на охриѓанецот Димче Коруноски најдобра на 18-тата Меѓународната изложба на фотографии „Православие на Интернет“ во Беочин

Фотографија на охриѓанецот Димче Коруноски најдобра на 18-тата Меѓународната изложба на фотографии „Православие на Интернет“ во Беочин

Охрид, 27 октомври 2023 (МИА) – Охриѓанецот Димче Коруноски е добитник на главната награда на Меѓуна...

Натпревар за научна фотографија 2023

Натпревар за научна фотографија 2023

Скопје, 27 октомври 2023 (МИА) -  Здружението Споделено знаење организира фотографски натпревар...

МВР објави фотографија од лицето што денеска пукаше во Ист Гејт Мол

МВР објави фотографија од лицето што денеска пукаше во Ист Гејт Мол

Скопје, 24 октомври 2023 (МИА) – Министерството за внатрешни работи (МВР) обезбеди фотографија од ли...

Почнува вториот интернационалниот фестивал на фотографијата „Пунктум“

Почнува вториот интернационалниот фестивал на фотографијата „Пунктум“

Гостивар, 21 октомври 2023 (МИА) – Со изложбата „Толку близу, а толку далеку (So close, so far) попл...

Изложба „Химна сред урнатини“ од Ѓорги Митревски

Изложба „Химна сред урнатини“ од Ѓорги Митревски

Скопје, 15 септември 2023 (МИА) – Во Паркот на франкофонијата во Скопје денеска ќе се поставена изло...

Герашченко објави фотографија од неексплодирана руска ракета во Краматорск

Герашченко објави фотографија од неексплодирана руска ракета во Краматорск

Киев, 2 септември 2023 (МИА) - Советникот на украинскиот министер за внатрешни работи Антон Герашчен...

Бесплатна работилница за фотографија за деца „Халки фотоавантура“

Бесплатна работилница за фотографија за деца „Халки фотоавантура“

Скопје, 30 август 2023 (МИА) - Во Музејот на град Скопје денеска ќе се одржи бесплатна работилница з...

Изложба на фотографии „ЕЛЕМА 2023“

Изложба на фотографии „ЕЛЕМА 2023“

Скопје, 11 април 2023 (МИА) – Kлубска изложба на фотографии „ЕЛЕМА 2023“ ќе биде поставена денеска в...

ФИФА нема да ја казни Германија за чинот на покривање на устата

ФИФА нема да ја казни Германија за чинот на покривање на устата

Цирих, 24 ноември 2022 (МИА) – Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) нема да ја к...

Image

Остани поврзан