• вторник, 16 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

29 јануари 2024 Скопје - Примопредавање на функцијата меѓу досегашниот прет...

Земјотрес почувствуван во Штип и околината

Земјотрес почувствуван во Штип и околината

Скопје, 28 јануари 2024 (МИА) - Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизми...

Стуб води во првиот круг од претседателските избори во Финска

Стуб води во првиот круг од претседателските избори во Финска

Хелсинки, 28 јануари 2024 (МИА) - Поранешниот премиер Александар Стуб води во првиот круг од претсед...

Евроамбасадорот Гир му го честита изборот на Џафери за премиер на техничката Влада

Евроамбасадорот Гир му го честита изборот на Џафери за премиер на техничката Влада

Скопје, 28 јануари 2024 (МИА) - Евроамбасадорот Дејвид Гир преку платформата Х му го честиташе избор...

Белгиските земјоделци го блокираа автопатот на југот на земјата

Белгиските земјоделци го блокираа автопатот на југот на земјата

Брисел, 28 јануари 2024 (МИА) - Белгиските земјоделци денеска блокираа автопат на југот на Белгија,...

Муцунски: Несоодветно е партија која нема одговорност, да добие позиција претседател на влада

Муцунски: Несоодветно е партија која нема одговорност, да добие позиција претседател на влада

Скопје, 28 јануари 2024 (МИА) - Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски вели дека ВМРО-ДПМНЕ н...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

29 јануари 2024    Рим - Самит Италија-Африка.

Франција четврти пат европски првак во ракомет

Франција четврти пат европски првак во ракомет

Келн, 28 јануари 2024 (МИА) – Ракометарите на Франција го освоија златниот медал на Европското првен...

Собранието на Северна Македонија ја избра преодната Влада што ќе ја предводи Талат Џафери

Собранието на Северна Македонија ја избра преодната Влада што ќе ја предводи Талат Џафери

СООПШТЕНИЕ Скопје, 28 јануари 2024 Собранието на Република Северна...

Честитки од Албанија за изборот на Талат Џафери за премиер на техничката Влада

Честитки од Албанија за изборот на Талат Џафери за премиер на техничката Влада

Тирана, 28 јануари 2024 (МИА) - Албанскиот министер за Европа и надворешни работи, Игли Хасани му го...

Бајден: Тројца американски војници загинаа во напад со дрон во Јордан

Бајден: Тројца американски војници загинаа во напад со дрон во Јордан

Вашингтон, 28 јануари 2024 (МИА) - Тројца американски војници загинаа, а многумина беа ранети во нап...

Џоломарите од Бегниште и Сопот беа дел од Меѓународниот карневал под маски во Перник

Џоломарите од Бегниште и Сопот беа дел од Меѓународниот карневал под маски во Перник

Кавадарци, 28 јануари 2024 (МИА) - Со кожувчиња, грпки и бради, исцрнети лица од саѓи, клопотарци и...

Лукаревска: Несоодветно е да имате министри во Владата, а да не гласате за неа

Лукаревска: Несоодветно е да имате министри во Владата, а да не гласате за неа

Скопје, 28 јануари 2024 (МИА) - Заменик претседателката на СДСМ Сања Лукаревска смета дека е неосоод...

Норвешка ќе продолжи да ја финансира агенцијата на ОН за палестинските бегалци - УНРВА

Норвешка ќе продолжи да ја финансира агенцијата на ОН за палестинските бегалци - УНРВА

Осло, 28 јануари 2024 (МИА) - Норвешка, еден од најголемите донатори на агенцијата на ОН за палестин...

Голем интерес за интернационалниот натпревар за најдобри вина во Кавадарци, мостри се доставуваат до петок 

Голем интерес за интернационалниот натпревар за најдобри вина во Кавадарци, мостри се доставуваат до петок 

Кавадарци, 28 јануари 2024 (МИА) - Голем е интересот за интернационалниот натпревар за најдобри вина...

Image

Остани поврзан