• понеделник, 24 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 24 март 2024 Кичево - Отворен ден н...

Тетовски пожарникари се обидувале да го фатат кучето кое угина по пад од недоизградена зграда

Тетовски пожарникари се обидувале да го фатат кучето кое угина по пад од недоизградена зграда

Тетово, 23 март 2024 (МИА) - Тетовската пожарникарска едниница информира дека вчера по повик на инве...

Министерот Тошковски го осуди терористичкиот напад врз цивили во Москва

Министерот Тошковски го осуди терористичкиот напад врз цивили во Москва

Скопје, 23 март 2024 (МИА) – Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, го осуди терористичкио...

Во Пехчево се пошумуваа садници на опожарени површини

Во Пехчево се пошумуваа садници на опожарени површини

Пехчево, 23 нарт 2024 (МИА) - Во Пехчево реализирана акција за пошумување на садници на опожарени по...

Сириските демократски сили предупредуваат дека ИД останува сериозна закана за регионот и светот

Сириските демократски сили предупредуваат дека ИД останува сериозна закана за регионот и светот

Бејрут, 23 март 2024 (МИА) - Исламска држава (ИД), иако воено поразена, сепак претставува голема зак...

Во Тетово отворен регионален штаб на Движење ЗНАМ – За наша Македонија

Во Тетово отворен регионален штаб на Движење ЗНАМ – За наша Македонија

Тетово, 23 март 2024 (МИА) - Во Тетово денеска се одржа свечено отворање на регионалниот и општински...

Бајден го потпиша Законот за буџет со кој се избегна блокадата на федералните служби

Бајден го потпиша Законот за буџет со кој се избегна блокадата на федералните служби

Вашингтон, 23 март 2024 (МИА) – Американскиот претседател Џо Бајден го потпиша законот за буџет, што...

Европски плати и животен стандард, поддршка за младите, силна домашна економија дел од изборната програма на СДСМ

Европски плати и животен стандард, поддршка за младите, силна домашна економија дел од изборната програма на СДСМ

Скопје, 23 март 2024 (МИА) – Европски плати и животен стандард, достоинствен живот за пензионерите и...

Ериксен го исполни сонот да биде тренер на Ливерпул

Ериксен го исполни сонот да биде тренер на Ливерпул

  Ливерпул, 23 март 2024 (МИА) – Фудбалските легенди Ливерпул и Ајакс денеска одиграа х...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

24 март 2024 Светски ден на туберкулозата   Да...

Ковачевски: Целата наша работа и посветеност е и ќе биде да станеме членка на ЕУ

Ковачевски: Целата наша работа и посветеност е и ќе биде да станеме членка на ЕУ

Скопје, 23 март 2024 (МИА) - СДСМ на овие избори ќе понуди луѓе кои ќе ги застапуваат интересите на...

Протест во Тел Авив со барање за итни избори и смена на Нетанјаху

Протест во Тел Авив со барање за итни избори и смена на Нетанјаху

Тел Авив, 23 март 2024 (МИА) - Демонстранти денеска излегоа на улиците на Тел Авив барајќи предвреме...

Брнабиќ: Србија не блефира за можноста да излезе од Советот на Европа

Брнабиќ: Србија не блефира за можноста да излезе од Советот на Европа

Белград, 23 март 2024 (МИА) - Претседателката на Собранието на Србија, Ана Брнабиќ изјави денес дека...

Ковачевски: Целата наша работа и посветеност е земјата да стане членка на ЕУ

Ковачевски: Целата наша работа и посветеност е земјата да стане членка на ЕУ

Скопје, 23 март 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва на конгрес презентираш...

Кац: ОН стана антиизраелска организација

Кац: ОН стана антиизраелска организација

Ерусалим, 23 март 2024 (МИА) - Израелскиот министер за надворешни работи, Израел Кац, денеска ги опи...

Image

Остани поврзан