• вторник, 23 јули 2024
МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

20 декември 2023  Брисел - Виртуелна средба на министрите за финансии...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

20 декември 2023  Скопје - Седница на Нац...

Шефот на Хамас оди во Египет на разговори за прекин на огнот во Газа

Шефот на Хамас оди во Египет на разговори за прекин на огнот во Газа

Газа, 19 декември 2023 (МИА) - Шефот на Хамас Исмаил Ханије утре треба да отпатува во Египет на разг...

Над 120 камиони со хуманитарна помош влегоа во Газа

Над 120 камиони со хуманитарна помош влегоа во Газа

Тел Авив, 19 декември 2023 (МИА) - Сто дваесет и седум камиони со хуманитарна помош денеска влегоа в...

Илјадници луѓе на улиците во Словачка против укинувањето на обвинителството за корупција

Илјадници луѓе на улиците во Словачка против укинувањето на обвинителството за корупција

Братислава, 19 декември 2023 (МИА) - Во градовите на Словачка денеска повторно протестираа илјадници...

САД ја повикуваат Србија да одговори на загриженоста во врска со парламентарните избори

САД ја повикуваат Србија да одговори на загриженоста во врска со парламентарните избори

Вашингтон, 19 декември 2023 (МИА) - САД денеска ја повикаа Србија да одговори на загриженоста во врс...

Милер: САД работат на договор за нацрт-резолуција за пристап до помошта за Газа

Милер: САД работат на договор за нацрт-резолуција за пристап до помошта за Газа

Вашингтон, 19 декември 2023 (МИА) - Соединетите држави работат со другите земји-членки на Советот за...

Зеленски вели дека Украина нема да влезе во НАТО без областите окупирани од Русија

Зеленски вели дека Украина нема да влезе во НАТО без областите окупирани од Русија

Киев, 19 декември 2023 (МИА)  - Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја отфрли идејата Ук...

Во Пехчево спроведена активноста ,,Помогни да се исчисти твојата улица

Во Пехчево спроведена активноста ,,Помогни да се исчисти твојата улица"

Пехчево, 19 декември 2023 (МИА) - Во заедничка акција со ОВР Беров...

Опозиционата „Србија против насилството“ и вечер пред РИК на собир со барање за поништување на изборите

Опозиционата „Србија против насилството“ и вечер пред РИК на собир со барање за поништување на изборите

Белград, 19 декември 2023 (МИА) - Поддржувачите на опозициската листа „Србија проти...

ТФТ поразен од Сутјеска во АБА 2 лигата

ТФТ поразен од Сутјеска во АБА 2 лигата

Широки Брег, 19 декември 2023 (МИА) – Кошаркарите на скопски ТФТ го претрпеа петтиот пораз во шестио...

Бочварски: Административните постапки во М-НАВ да не влијаат на нормалното одвивање на ависообраќајот

Бочварски: Административните постапки во М-НАВ да не влијаат на нормалното одвивање на ависообраќајот

Скопје, 19 декември 2023 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски на денешната средб...

Костадиновска Стојчевска: Почитувањето на јазикот на сите етнички заедници е наша европска вредност

Костадиновска Стојчевска: Почитувањето на јазикот на сите етнички заедници е наша европска вредност

Скопје, 19 декември 2023 (МИА) -  Почитувањето на јазикот на сите етнички заедници е наша европ...

Пендаровски ги посети транзитниот центар „Винојуг“ и припадниците на Армијата во Млаз Богданци

Пендаровски ги посети транзитниот центар „Винојуг“ и припадниците на Армијата во Млаз Богданци

Скопје, 19 декември 2023 (МИА) - Претседателот Стево Пендаровски денеск...

Владата побара писмено мислење од Советот на јавни обвинители за пријавените кандидати на огласот за државен јавен обвинтел

Владата побара писмено мислење од Советот на јавни обвинители за пријавените кандидати на огласот за државен јавен обвинтел

Скопје, 19 декември 2023 (МИА) - Владата на Република Северна Македонија, на денешната седница донес...

Image

Остани поврзан