• вторник, 23 јули 2024
Едно лице загина, а 17 се повредени во верижен судар во Италија

Едно лице загина, а 17 се повредени во верижен судар во Италија

Рим, 20 јули 2024 (МИА) - Едно лице загина денеска, а 17 се повредени во судир на повеќе возила на а...

Едно лице загина, а едно е повредено во пукање во село Батинци, полицијата трага по сторителите

Едно лице загина, а едно е повредено во пукање во село Батинци, полицијата трага по сторителите

Скопје, 1 јули 2024 (МИА) - Едно лице почина, а едно е поврдено и прене...

Се урна покривот на аеродромот во Њу Делхи, еден загинат, летовите откажани

Се урна покривот на аеродромот во Њу Делхи, еден загинат, летовите откажани

Њу Делхи, 28 јуни 2024 (МИА) - Покривот на меѓународниот аеродром „Индира Ганди“ во индиската престо...

Едно лице загина, а три се ранети во пукање во градот Вон во југоисточна Канада

Едно лице загина, а три се ранети во пукање во градот Вон во југоисточна Канада

Торонтон, 22 јуни 2024 (МИА) - Едно лице загина, а три се ранети и пренесени во болница по пукање во...

Бугарски турист загинал на албанските Алпи, властите апелираат на внимателност 

Бугарски турист загинал на албанските Алпи, властите апелираат на внимателност 

Тирана, 12 јуни 2024 (МИА) - Турист од Бугарија го загубил животот откако паднал во бездна при обид...

Лончар: Во несреќата кај Младеновац во Ургентниот центар примени 39 лица, шестмина задржани, еден починат

Лончар: Во несреќата кај Младеновац во Ургентниот центар примени 39 лица, шестмина задржани, еден починат

Белград, 29 мај 2024 (МИА) - Српскиот министер за здравство на Златибор...

Судар на автобус со патнички автомобил кај Мали Пожаревац - возачот загина, повеќе од 30 повредени (ДПЛ)

Судар на автобус со патнички автомобил кај Мали Пожаревац - возачот загина, повеќе од 30 повредени (ДПЛ)

Белград, 29 мај 2024 (МИА) - Во судир меѓу автобус и патнички автомобил...

Еден загинат, а  двајца ранети по пукање на булеварот „Никола Карев“

Еден загинат, а двајца ранети по пукање на булеварот „Никола Карев“

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Едно лице загина, а двајца се ранети по пук...

Мал спортски авион се урна кај Загреб, едно лице загина

Мал спортски авион се урна кај Загреб, едно лице загина

Загреб, 25 мај 2024 (МИА) -  Мал спортски авион попладнево се урна кај Загреб, при што едно лиц...

Експлозија во станбена зграда во Кина, едно лице загина, тројца се повредени

Експлозија во станбена зграда во Кина, едно лице загина, тројца се повредени

Пекинг, 23 мај 2024 (МИА) - Едно лице загина, а три се повредени утринава во експлозија во станбена...

Едно лице загина, повеќе се повредени на лет од Лондон кон Сингапур по големи турбуленции

Едно лице загина, повеќе се повредени на лет од Лондон кон Сингапур по големи турбуленции

Лондон, 21 мај 2024 (МИА) - Едно лице загина денеска, а повеќе се повредени на лет на Сингапур ерлај...

Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Варна, 16 мај 2024 (МИА) - Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на...

Воен хеликоптер се урна во Авганистан, најмалку еден загинат и 12 повредени

Воен хеликоптер се урна во Авганистан, најмалку еден загинат и 12 повредени

Кaбул, 15 мај 2024 (МИА) - Авганистански воен хеликоптер се урна денеска во провинцијата Гор во запа...

Еден загинат и четворица повредени на постизборните протести во Турција

Еден загинат и четворица повредени на постизборните протести во Турција

Истанбул, 3 април 2024 (МИА) - Четири лица се повредени, а еден маж починал во болница од повредите...

Едно лице загина во сообраќајка на патот Струмица - Валандово

Едно лице загина во сообраќајка на патот Струмица - Валандово

Струмица, 2 април 2024 (МИА) - Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случи денеска околу 14...

Image

Остани поврзан