• вторник, 18 јуни 2024
Јувентус понуди 40 милиони фунти за Гринвуд

Јувентус понуди 40 милиони фунти за Гринвуд

Торино, 13 јуни 2024 (МИА) - Јувентус испратил понуда од 40 милиони фунти за крилниот напаѓач на Ман...

Гринвуд трансфер цел на Барселона

Гринвуд трансфер цел на Барселона

Мадрид, 8 мај 2024 (МИА) – Претседателот на шпанскиот прволигаш Хетафе, Анхел Торес, откри дека...

Јунајтед ќе го продолжи договорот со Гринвуд

Јунајтед ќе го продолжи договорот со Гринвуд

Манчестер, 3 мај 2024 (МИА) - Манчестер Јунајтед одлучи да го продолжи договорот со крилниот напаѓач...

Манчестер јунајтед сака 30 милиони фунти за Гринвуд

Манчестер јунајтед сака 30 милиони фунти за Гринвуд

Манчестер, 13 април 2024 (МИА) - Манчестер јунајтед е подготвен на лето да го продаде напаѓачот Мејс...

Манчестер јунајтед на лето ќе донесе одлука за иднината на Санчо и Гринвуд

Манчестер јунајтед на лето ќе донесе одлука за иднината на Санчо и Гринвуд

Манчестер, 7 јануари 2024 (МИА) - Манчестер јунајтед планира на лето да донесе одлука за иднината на...

Осасуна се соочува со казна поради морбидните скандирања на навивачите кон Гринвуд

Осасуна се соочува со казна поради морбидните скандирања на навивачите кон Гринвуд

Мадрид, 19 септември 2023 (МИА) - Шпанската фудбалска федерација ќе ја разгледа ситуацијата која се...

За Гринвуд има интерес од англиски и странски клубови, Манчестер јунајтед сака да го продаде или позајми фудбалерот

За Гринвуд има интерес од англиски и странски клубови, Манчестер јунајтед сака да го продаде или позајми фудбалерот

Манчестер, 23 август 2023 (МИА) - Крилниот напаѓач на Манчестер јунајтед, Мејсон Гринвуд е баран на...

Манчестер јунајтед објави заминување на Гринвуд

Манчестер јунајтед објави заминување на Гринвуд

Манчестер, 21 август 2023 (МИА) - Манчестер јунајтед излезе со соопштение за иднината на крилниот на...

Манчестер јунајтед за септември ја одложи одлуката за иднината на Гринвуд

Манчестер јунајтед за септември ја одложи одлуката за иднината на Гринвуд

Манчестер, 14 август 2023 (МИА) - Стана познато кога Манчестер јунајтед ќе ја објави одлуката за идн...

Навивачите на Манчестер јунајтед можат бесплатно да ги разменат дресовите од Гринвуд

Навивачите на Манчестер јунајтед можат бесплатно да ги разменат дресовите од Гринвуд

Манчестер, 3 февруари 2022 (МИА) - Навивачите на Манчестер јунајтед ќе можат беспл...

Гринвуд уапсен под обвинение за силување и тепање на поранешната девојка

Гринвуд уапсен под обвинение за силување и тепање на поранешната девојка

Манчестер, 30 јануари 2022 (МИА) - Полицијата денес го уапси напаѓачот на Манчестер јунајтед, Мејсон Гр...

Полицијата на Манчестер започна истрага за обвиненијата против Гринвуд

Полицијата на Манчестер започна истрага за обвиненијата против Гринвуд

Лондон, 30 јануари 2022 (МИА) - Полицијата на Манчестер отвори истрага против крилниот напаѓач на Манче...

Гринвуд од Манчестер јунајтед ја тепал својата девојка (видео)

Гринвуд од Манчестер јунајтед ја тепал својата девојка (видео)

Манчестер, 30 јануари 2022 (МИА) - Хариет Робсон, девојката на напаѓачот на Манчестер јунајтед, Мејсон...

Манчестер јунајтед и Гринвуд потпишаа договор до 2025 година

Манчестер јунајтед и Гринвуд потпишаа договор до 2025 година

Манчестер, 16 февруари 2021 (МИА) - Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Мејсон Гринвуд, потпиша нов догово...

Гринвуд има проблеми со дисциплината и затоа не игра

Гринвуд има проблеми со дисциплината и затоа не игра

Манчестер, 22 октомври 2020 (МИА) - Младиот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Мејсон Гринвуд беше предупре...

Image

Остани поврзан