• вторник, 16 април 2024
Вработен во ГОБ „8 Септември“ се здобил со повреда од нож од пациент

Вработен во ГОБ „8 Септември“ се здобил со повреда од нож од пациент

Скопје, 7 јануари 2024 (МИА) - Во Градската општа болница „8 Септември“ вечерва се случил инцидент,...

Полицајците во Тетово делеа летоци за кампањата „Среќни, весели и безбедни празници во секој дом - вози одговорно, патувај безбедно“

Полицајците во Тетово делеа летоци за кампањата „Среќни, весели и безбедни празници во секој дом - вози одговорно, патувај безбедно“

Тетово, 7 јануари 2024 (МИА) - Во рамките на кампањата „Среќни, весели и безбедни празници во секој...

Во Скопје приведена велешанка по распишана централна потерница

Во Скопје приведена велешанка по распишана централна потерница

Скопје, 7 јануари 2024 (МИА) - Денеска во 16.25 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги...

Наполи загуби шест од 10 натпревари под водство на Мацари

Наполи загуби шест од 10 натпревари под водство на Мацари

Торино, 7 јануари 2024 (МИА) – Актуелниот италијански фудбалски шампион Наполи заостанува 20 бода за...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

8 јануари 2024 Скопје - Собор на Пресвета Богородица, втор ден Божик - Архи...

Божиќен настан по повод Христовото раѓање во беровско Русиново

Божиќен настан по повод Христовото раѓање во беровско Русиново

Берово, 7 јануари 2024 (МИА) - Во беровското село Русиново се одржа традиционаналната Божиќна забава...

Абас утре во Каиро на средба со египетскиот претседател

Абас утре во Каиро на средба со египетскиот претседател

Каиро, 7 јануари 2024 (МИА) - Претседателот на палестинската управа Махмуд Абас утре ќе го посети Ка...

Македонските кадети се пласираа на ЕП во ракомет

Македонските кадети се пласираа на ЕП во ракомет

Скопје, 7 јануари 2024 (МИА) – Македонската ракометна репрезентација до 18 години избори пласман на...

Без вода утре дел од корисниците на булевар „АСНОМ“

Без вода утре дел од корисниците на булевар „АСНОМ“

Скопје, 7 јануари 2024 (МИА) - Без вода утре ќе бидат корисниците од парните броеви на булеварот „АС...

Овации за Де Брујне кој се врати на теренот по 149 дена и асистираше 17 минути по влегувањето во игра

Овации за Де Брујне кој се врати на теренот по 149 дена и асистираше 17 минути по влегувањето во игра

Манчестер, 7 јануари 2024 (МИА) - Кевин Де Брујне го имаше својот прв настап за Манчестер сити по по...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 7 јануари 2024 (МИА) - На 06.01.2024 во 23.10 часот, во охридското село Вел...

Пет лица заробени во пештерата Крижна Јама во Словенија поради висок водостој

Пет лица заробени во пештерата Крижна Јама во Словенија поради висок водостој

Љубљана, 7 јануари 2024 (МИА) - Пет лица се заробени во пештерата Крижна Јама во југозападна Словени...

Епископ Марко со честитки по повод Божик до верниците од Делчевско-каменичката епархија

Епископ Марко со честитки по повод Божик до верниците од Делчевско-каменичката епархија

Делчево, 7 јануари 2023 (МИА) - На празникот посветен на Раѓањето Христово - Божик, неговото преосве...

„The Athletic“: Реал во 2022 му понуди на Мбапе 26 милиони евра годишно и 130 милиони бонус, сега сумата ќе се намали, но Килијан ќе биде најплатениот играч на клубот

„The Athletic“: Реал во 2022 му понуди на Мбапе 26 милиони евра годишно и 130 милиони бонус, сега сумата ќе се намали, но Килијан ќе биде најплатениот...

Мадрид, 7 јануари 2024 (МИА) - Реал Мадрид го извести Килијан Мбапе за условите за неговиот потпис н...

Божик го одбележуваат Македонците во Албанија 

Божик го одбележуваат Македонците во Албанија 

Тирана, 7 јануари 2024 (МИА) - Македонците во Албанија го одбележаа Христовото раѓање – Божик, прису...

Image

Остани поврзан