• вторник, 16 април 2024
Еко активисти од Струмичко почнаа со собирање потписи против Рудникот „Иловица-Штука“

Еко активисти од Струмичко почнаа со собирање потписи против Рудникот „Иловица-Штука“

Струмица, 14 август 2023 (МИА) - Еко активистите од „Здрава котлина“ и „Еко долина“ вечерва на плошт...

Попоски по отворањето на „Drim Short Festival“: Културата и уметноста ни се повеќе од потребни

Попоски по отворањето на „Drim Short Festival“: Културата и уметноста ни се повеќе од потребни

Струга, 14 август 20023 (МИА) - Под мотото „Неопходна убавина“ вечерва во Струга почна 7. издание на...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 15 август 2023  Скопје – Претс...

Богоев: Влезот во ЕУ е концепт на македонизација, а изолацијата е концепт на бугаризација

Богоев: Влезот во ЕУ е концепт на македонизација, а изолацијата е концепт на бугаризација

Скопје, 14 август 2023 Политичката цена, ако е за членство во ЕУ до 2030 година и подобар жи...

ДД: Јасно е зошто е минимизирана одговорноста за катастрофата која ги однесе животите на 14 пациенти

ДД: Јасно е зошто е минимизирана одговорноста за катастрофата која ги однесе животите на 14 пациенти

Скопје, 14 август 2023 Смртта на 14 граѓани е морална причина за неотповиклива оставка на ми...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

15 август 2023 Москва - Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров...

Дневниот извоз на нафта од Иран надминува 1,4 милиони барели

Дневниот извоз на нафта од Иран надминува 1,4 милиони барели

Техеран, 14 август 2023 (МИА) - Директорот на иранската буџетска програ...

Гутереш и министерот за надворешни работи на Кипар разговараа за кипарското прашање

Гутереш и министерот за надворешни работи на Кипар разговараа за кипарското прашање

Никозија, 14 август 2023 (МИА) - Генералниот секретар на ОН Антонио Гут...

Данскиот министер Расмусен се извини поради нападите врз Куранот

Данскиот министер Расмусен се извини поради нападите врз Куранот

Копенхаген, 14 август 2023 (МИА) - Данскиот министер за надворешни рабо...

Нови борби во Картум, Судан и во јужен Дарфур

Нови борби во Картум, Судан и во јужен Дарфур

Картум, 14 август 2023 (МИА) - Борбите меѓу армијата и паравоените форм...

Албанија: Протест во Химара за ослободување на Белери, говорници градоначалниците на Атина и на Солун

Албанија: Протест во Химара за ослободување на Белери, говорници градоначалниците на Атина и на Солун

Тирана, 14 август 2023 (МИА) – Во организација на друштвото на грчкото...

Тренчевска: Секое нереално покачување на пензиите, ќе ја доведе во прашање стабилноста на Фондот

Тренчевска: Секое нереално покачување на пензиите, ќе ја доведе во прашање стабилноста на Фондот

Скопје, 14 август 2023 (МИА) - Секое едно нереално покачување на пензиите ќе ја доведе во ситуација...

Каиседо се пресели во Челзи за рекордни 133 милиони евра во Премиер лигата

Каиседо се пресели во Челзи за рекордни 133 милиони евра во Премиер лигата

Лондон, 14 август 2023 (МИА) - Челзи вечерва објави за трансферот на играчот од средниот ред на Брај...

Штетата од земјотресите во Турција изнесува 37 милијарди долари

Штетата од земјотресите во Турција изнесува 37 милијарди долари

Анкара, 14 август 2023 (МИА) – Вкупните трошоци за земјотресите годинава ќе изнесува еден трилион ту...

Македонските фудбалери до 19 години славеа победа над Грузија

Македонските фудбалери до 19 години славеа победа над Грузија

Скопје, 14 август 2023 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација до 19 години денес забележа мин...

Image

Остани поврзан