• вторник, 23 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

24 август 2023  Скопје – Претседателот Ст...

Телеграм канал на Вагнер: Пригожин е мртов

Телеграм канал на Вагнер: Пригожин е мртов

Москва, 23 август 2023 (МИА) - Телеграм каналот поврзан со Вагнер, потврди дека Евгениј Пригожин заг...

Спасовски: Единицата за брзо распоредување  - гарант и чувар на безбедноста, спокојот и животот на граѓаните

Спасовски: Единицата за брзо распоредување - гарант и чувар на безбедноста, спокојот и животот на граѓаните

Скопје, 23 август 2023 (МИА) - Влегувајќи во третата деценија од своето постоење, Единицата за брзо...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

24 август 2023 Киев - Ден на независноста на Украина. Вaрша...

Падот на авионот со кој бил регистриран да лета шефот на Вагнер, Пригожин е сигнал од Кремљ, тврди висок украински претставник

Падот на авионот со кој бил регистриран да лета шефот на Вагнер, Пригожин е сигнал од Кремљ, тврди висок украински претставник

Киев, 23 август 2023 (МИА) - Висок претставник од украинското претседателство изјави дека падот на а...

МВР: Локализирани пожарите во Кривогаштани и Сарај, фрлени над 45 тони вода

МВР: Локализирани пожарите во Кривогаштани и Сарај, фрлени над 45 тони вода

Скопје, 23 август 2023 (МИА) -  Хеликоптер од типот „Белл 212“ денеска делуваше во 45 налети и...

Започна 18. Меѓународен фолклорен фестивал „Св. Јоаким Осоговски“ во Крива Паланка

Започна 18. Меѓународен фолклорен фестивал „Св. Јоаким Осоговски“ во Крива Паланка

Крива Паланка, 23 август 2023 (МИА) - Со свечено фолклорно дефиле на ансамбли и друштва од Романија,...

Евентуалнoто загинување на Пригожин во авионска несреќа не би било изненадување, тврди претставник на Белата куќа

Евентуалнoто загинување на Пригожин во авионска несреќа не би било изненадување, тврди претставник на Белата куќа

Вашингтон, 23 август 2023 (МИА) - Евентуалнoто загинување на шефот на Вагнер, Евгениј Пригожин во ав...

Руските власти соопштија дека пронашле осум тела на местото на несреќата на авионот во кој се претпоставува дека може бил и Пригожин

Руските власти соопштија дека пронашле осум тела на местото на несреќата на авионот во кој се претпоставува дека може бил и Пригожин

Москва, 23 август 2023 (МИА) - Гувернерот на руската област Твер, Игор Руденија го презеде под лична...

Грковска: Потребата за воведување политики за добро владеење, секојдневно е во барањата и на меѓународната заедница

Грковска: Потребата за воведување политики за добро владеење, секојдневно е во барањата и на меѓународната заедница

Кавадарци, 23 август 2023 (МИА) - Сите сме свесни дека доброто владеење...

Канада со нови санкции против повеќе руски компании и физички лица

Канада со нови санкции против повеќе руски компании и физички лица

Вашингтон, 23 август 2023 (МИА) - Канада воведе санкции против четири физички и 29 правни лица од Ру...

Тренчевска на караванот „Остави трага“ во Кавадарци: Најсреќни сме кога сме дома

Тренчевска на караванот „Остави трага“ во Кавадарци: Најсреќни сме кога сме дома

Кавадарци, 23 август 2023 (МИА) - Најсреќни сме кога сме дома, рече вечерва министерката за труд и с...

Тропската бура „Франклин“ удри на бреговите на Доминиканската Република

Тропската бура „Франклин“ удри на бреговите на Доминиканската Република

Вашингтон, 23 август 2023 (МИА) - Тропската бура „Франклин“ удри утринава на бреговите на Доминиканс...

Костадиновска-Стојчевска: Изработен проект за идниот модерен простор на Центарот за култура

Костадиновска-Стојчевска: Изработен проект за идниот модерен простор на Центарот за култура

Крива Паланка, 23 август 2023 (МИА) - Центарот за култура од Крива Пала...

Евгениј Пригожин загина во авионска несреќа во руската област Твер

Евгениј Пригожин загина во авионска несреќа во руската област Твер

Москва, 23 август 2023 (МИА) - Шефот на руската паравоена група „Вагнер“ Евгениј Пригожин загина ден...

Image

Остани поврзан