• петок, 19 јули 2024
Белгија ја совлада Романија и се искачи на второто место во групата Е

Белгија ја совлада Романија и се искачи на второто место во групата Е

Келн, 22 јуни 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Белгија вечерва во Келн ја совлада Романија во натпре...

Македонските ракометарки ја поминаа групната фаза на Светското првенство У-20

Македонските ракометарки ја поминаа групната фаза на Светското првенство У-20

Скопје, 22 јуни 2024 (МИА) - Македонската репрезентација составена од ракометарки до 20 години обезб...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

23 јуни 2024 Скопје - Собранието ќе ја продолжи седмата седница на чиј днев...

Почина поранешниот пратеник Миле Андонов од Кочани

Почина поранешниот пратеник Миле Андонов од Кочани

Кочани, 22 јуни 2024 (МИА) – Во 62. година од животот денеска во Кочани почина поранешниот пратеник...

Парада на гордоста во Скопје, ЛГБТ заедницата ги повтори барањата за еднакви можности, недискриминација и социјално вклучување

Парада на гордоста во Скопје, ЛГБТ заедницата ги повтори барањата за еднакви можности, недискриминација и социјално вклучување

Скопје, 22 јуни 2024 (МИА) - Под мотото „Спектакуларно непослушни!“ веч...

Португалија ја победи Турција избори осминафинале на ЕП 2024

Португалија ја победи Турција избори осминафинале на ЕП 2024

Дортмунд, 22 јуни 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Португалија попладнево ја совлада со 3:0 Турција...

Македонските кадетки петти на Балканијадата во одбојка

Македонските кадетки петти на Балканијадата во одбојка

Тирана, 22 јуни 2024 (МИА) – Македонската женска одбојкарска репрезентацина го освои петтото место н...

Утре истекува рокот за регистрација за изборите за претседател на СДСМ

Утре истекува рокот за регистрација за изборите за претседател на СДСМ

Скопје, 22 јуни 2024 (МИА) - Утре истекува рокот за активна регистрација на членовите на СДСМ за гла...

Леао доби два жолти картона за симулација на два натпревари на ЕП 2024 и ќе го пропушти натпреварот со Грузија

Леао доби два жолти картона за симулација на два натпревари на ЕП 2024 и ќе го пропушти натпреварот со Грузија

Дортмунд, 22 јуни 2024 (МИА) - Рафаел Леао доби два жолти картони за симулација на два натпревара на...

Лондон: Илјадници демонстранти бараа заштита на природата и климата

Лондон: Илјадници демонстранти бараа заштита на природата и климата

Лондон, 22 јуни 2024 (МИА) - Илјадници луѓе денеска учествуваа на демонстрациите во Лондон поддржани...

Роналдо рекордер по бројот на одиграни натпревари во низа на ЕП

Роналдо рекордер по бројот на одиграни натпревари во низа на ЕП

Дортмунд, 22 јуни 2024 (МИА) – Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо постави рекорд на Ев...

Собраниската седница за избор на новата влада продолжува утре

Собраниската седница за избор на новата влада продолжува утре

Скопје, 22 јуни 2024 (МИА) - Собраниската седница за избор на новата влада продолжува утре. Во попла...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

Скопје, 22 јуни 2024 Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози....

Централноафриканска Република: Консултант на американска организација поврзан со подготовката на државен удар

Централноафриканска Република: Консултант на американска организација поврзан со подготовката на државен удар

Бангуи, 22 јуни 2024 (МИА) - Властите на Централноафриканската Република обвинија хуманитарeн работн...

ЦУК: Шумскиот пожар кај село Цер ставен под контрола

ЦУК: Шумскиот пожар кај село Цер ставен под контрола

Скопје, 22 јуни 2024 (МИА) - Шумскиот пожарот над кичевското село Цер, на месноста „Рамник“ е ставен...

Image

Остани поврзан