• сабота, 20 јули 2024

Македонските кадетки петти на Балканијадата во одбојка

Македонските кадетки петти на Балканијадата во одбојка

Тирана, 22 јуни 2024 (МИА) – Македонската женска одбојкарска репрезентацина го освои петтото место на Балканско првенство за играчи до 18 години.

Македонките денес во мечот за петтата позиција ја совлада соодветната селекција на Црна Гораo 3:2.

„Црвено-жолтите“ Балканијадата ја завршуваат со две победи (Црна Гора и Албанија) и два пораз (Романија и Бугарија). зс/

Фото: Фејсбук ОФМ 

Остани поврзан