• четврток, 23 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

20 септември 2023  Скопје - Собранието на Северна Македонија ќе одржи...

Зеленски се сретна со претседателот на ЈАР

Зеленски се сретна со претседателот на ЈАР

Њујорк, 19 септември 2023 (МИА) – Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска се сретна со п...

Франција ги зајакна полициските сили долж границата со Италија

Франција ги зајакна полициските сили долж границата со Италија

Рим, 19 септември 2023 (МИА) - Франција денеска распореди хеликоптер на царинската полиција на нејзи...

Зеленски утре ќе ги изнесе деталите од украинската мировна формула

Зеленски утре ќе ги изнесе деталите од украинската мировна формула

Њујорк, 19 септември 2023 (МИА) – Украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето обраќање на Г...

Прекин во водоснабдувањето утре во Пехчево

Прекин во водоснабдувањето утре во Пехчево

Пехчево, 19 септември 2023 (МИА) - Водоснабдувањето во Пехчево утре ќе биде во прекин поради изведув...

Судири меѓу демонстранти и полиција пред ерменската влада во Ереван

Судири меѓу демонстранти и полиција пред ерменската влада во Ереван

Ереван, 19 септември 2023 (МИА) – Во ерменскиот главен град Ереван вечерва избувнаа судири меѓу поли...

Лига на шампиони: Стартна победа на Лајпциг, без голови во Милано

Лига на шампиони: Стартна победа на Лајпциг, без голови во Милано

Милано, 19 септември 2023 (МИА) – Со воведните натпревари во групите Г и Ф вечерва започна групната...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

20 Септември 2023 Њујорк – Продолжуваат состаноците на високо ниво во рамки...

Совет за општи работи „ќе продолжи да работи“ на барањето на Шпанија за прогласување на каталонскиот, баскискиот и галицискиот за официјални јазици во ЕУ 

Совет за општи работи „ќе продолжи да работи“ на барањето на Шпанија за прогласување на каталонскиот, баскискиот и галицискиот за официјални јазици во...

Брисел, 19 септември 2023 (МИА) - Совет за општи работи на ЕУ имаше конструктивна размена на мислење...

Каевски: Големи се несогласувањата во ДПМНЕ, се што прави Мицкоски е да ја сочува својата фотелја во белата палата

Каевски: Големи се несогласувањата во ДПМНЕ, се што прави Мицкоски е да ја сочува својата фотелја во белата палата

19 септември 2023  Изјавата на Мицкоски го потврдува она што го говоревме во изминатиот...

Турција ги повика Ерменија и Азербејџан да се вратат на преговарачка маса

Турција ги повика Ерменија и Азербејџан да се вратат на преговарачка маса

Истанбул, 19 септември 2023 (МИА) – Турција, сојузник на Азербејџан, денеска ја оцени како легитимна...

СДСМ: Политиките на Мицкоски против Европа ќе се покажат како погубни за ДПМНЕ

СДСМ: Политиките на Мицкоски против Европа ќе се покажат како погубни за ДПМНЕ

19 септември 2023    За Никола Груевски нема да има амнестија и ќе биде уа...

ЦУК: Локализиран пожарот кај Катланово

ЦУК: Локализиран пожарот кај Катланово

Скопје, 19 септември 2023 (МИА) - Со поддршка на два ер трактори на Дирекцијата за заштита и спасува...

Вучиќ од Њујорк: Нема да воведуваме санкции кон Русија сè додека сме во состојба да ги издржиме притисоците

Вучиќ од Њујорк: Нема да воведуваме санкции кон Русија сè додека сме во состојба да ги издржиме притисоците

Белград, 19 септември 2023 (МИА)-Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за време на своето обраќ...

Зеленски: Русија ни ги киднапира децата и ги учи да ја мразат Украина

Зеленски: Русија ни ги киднапира децата и ги учи да ја мразат Украина

Њујорк, 19 септември 2023 (МИА) – Украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето обраќање на Г...

Image

Остани поврзан