• понеделник, 24 јуни 2024
Мицкоски: Од Грција очекував честитки, а не политички мускули, повикувам на добрососедски и пријателски односи

Мицкоски: Од Грција очекував честитки, а не политички мускули, повикувам на добрососедски и пријателски односи

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Достоинствена беше заклетвата на претседателката Гордана Сиљановска Давк...

Мицотакис: Провокативна, незаконска и недозволива иницијатива од новата претседателка на Северна Македонија

Мицотакис: Провокативна, незаконска и недозволива иницијатива од новата претседателка на Северна Македонија

Атина, 13 мај 2024 (МИА) – Нелегална, недозволива и провокативна, ја карактеризира грчкиот премиер К...

Грчки медиуми: Провокација од Сиљановска, ја нарече земјата „Македонија“

Грчки медиуми: Провокација од Сиљановска, ја нарече земјата „Македонија“

Атина, 12 мај 2024 (МИА) – „Провокација од Силјановска“ е коментарот на дел од грчките медиуми во те...

Изборен штаб на Пендаровски: Во телевизискиот дуел Пендаровски беше мета на напади и омаловажувања од противкандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ

Изборен штаб на Пендаровски: Во телевизискиот дуел Пендаровски беше мета на напади и омаловажувања од противкандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 30 април 2024 Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, вечерва, во првиот телеви...

Пендаровски и Силјановска-Давкова се оградија од повиците за бојкот, повикуваат граѓаните да излезат на гласање

Пендаровски и Силјановска-Давкова се оградија од повиците за бојкот, повикуваат граѓаните да излезат на гласање

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Двајцата кандидати за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјанов...

Силјановска-Давкова во Дебар: Неминовен е поразот на господинот Пендаровски и мојата победа е јасна

Силјановска-Давкова во Дебар: Неминовен е поразот на господинот Пендаровски и мојата победа е јасна

Дебар, 27 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседател Гордана Силјановска-Давкова попладнево беше...

Силјановска-Давкова: Најважната битка која мора да почне на 24 април е борбата против корупцијата и криминалот

Силјановска-Давкова: Најважната битка која мора да почне на 24 април е борбата против корупцијата и криминалот

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседател од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ Го...

ДКСК повторно ќе постапува по приговорот на Силјановска-Давкова за кршење на изборните правила

ДКСК повторно ќе постапува по приговорот на Силјановска-Давкова за кршење на изборните правила

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска на седн...

Силјановска Давкова: Ниту сум била ниту  сум против децентрализацијата

Силјановска Давкова: Ниту сум била ниту сум против децентрализацијата

Велес,17 април 2024(МИА) - Кандидатката за претседател на Коалицијата  „Твоја Македонија“ предв...

Ковачки: Граѓаните да не очекуваат извинување од Пендаровски за навредите кон Силјановска Давкова

Ковачки: Граѓаните да не очекуваат извинување од Пендаровски за навредите кон Силјановска Давкова

Скопје, 16 април 2024 Втор ден како Пендаровски Стево молчи за навредите кон Гордана Силјано...

Силјановска Давкова: Нам ни недостасува уставен патриотизам

Силјановска Давкова: Нам ни недостасува уставен патриотизам

Прилеп, 15 април 2024 (МИА) - Идентитетот не се врзува за историјата или за културата, туку се врзув...

Ковачевски: Го осудувам секој говор на омраза, за навредите од претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ ниту чека, ниту барам извинување

Ковачевски: Го осудувам секој говор на омраза, за навредите од претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ ниту чека, ниту барам извинување

Скопје, 15 април 2024 Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ков...

Николова: Силјановска треба да се извини за навредите кон Пендаровски и Ковачевски

Николова: Силјановска треба да се извини за навредите кон Пендаровски и Ковачевски

Скопје, 15 април 2024 Кандидатката на опозицијата, Гордана Силјановска треба да се извини за...

Силјановска - Давкова: Легитимитетот на претседателот треба да извира од граѓаните

Силјановска - Давкова: Легитимитетот на претседателот треба да извира од граѓаните

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат Гордана Силјано...

Пендаровски: Ќе го победиме Мицкоски во првиот круг, да си набави џи-пи-ес за Силјановска Давкова 

Пендаровски: Ќе го победиме Мицкоски во првиот круг, да си набави џи-пи-ес за Силјановска Давкова 

Кавадарци, 10 април 2024 (МИА) -  Ќе го победиме Мицкоски во првиот круг, ќе нема потреба од вт...

Image

Остани поврзан