• среда, 17 април 2024
Ахмети и Села потпишаа коалиција во Гостивар

Ахмети и Села потпишаа коалиција во Гостивар

Гостивар, 30 март 2024 (МИА) – На партиски собир во спортската сала „Младост“ во Гостивар Али Ахмети...

МИА НАЈАВИ - МКД

МИА НАЈАВИ - МКД

31 март 2024 Скопје - Промоција на  новата „Програма за европска иднин...

Баер обезбеди учеството во ЛШ, Баерн загуби од Борусија

Баер обезбеди учеството во ЛШ, Баерн загуби од Борусија

Минхен, 30 март 2024 (МИА) – Екипата на Баер Леверкузен обезбеди пласман во Лигата на шампионите во...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

31 март 2024 - Велигден според Грегоријанскиот календар - Меѓународен ден на видливо...

Индонезија: Голем пожар избувна во воен комплекс во Западна Јава

Индонезија: Голем пожар избувна во воен комплекс во Западна Јава

Џакарта, 30 март 2024 (МИА) - Голем пожар избувна денеска во индонезискиот воен комплекс, а локалнит...

Каиро: Утре продолжуваат преговорите меѓу Израел и Хамас

Каиро: Утре продолжуваат преговорите меѓу Израел и Хамас

Каиро, 30 март 2024 (МИА) - Преговорите за прекин на огнот меѓу Израел и Хамас ќе продолжат утре во...

Синер: Противниците ме познаваат подобро, па морам да бидам подготвен

Синер: Противниците ме познаваат подобро, па морам да бидам подготвен

Мајами, 30 март 2024 (МИА) - Италијанскиот тенисер Јаник Синер призна дека е изненаден од неговиот у...

Не се смирува епидемијата на морбили во БиХ: Само во Сараево 800 случаи

Не се смирува епидемијата на морбили во БиХ: Само во Сараево 800 случаи

Сараево, 30 март 2024 (МИА) - Во Босна и Херцеговина не стивнува епидемијата на морбили. Секој ден и...

Десетгодишно дете повредено на ногата поради напад од бездомно куче

Десетгодишно дете повредено на ногата поради напад од бездомно куче

Тетово, 30 март 2024 (МИА) - Во Тетово десетгодишно дете е повредено од бездомно куче, а неговата ма...

Папата Франциск присуствува на Велигденското бдение

Папата Франциск присуствува на Велигденското бдение

Рим, 30 март 2024 (МИА) - Папата Франциск денеска учествува на Велигденското бдение во Ватикан, отка...

Покетино разочаран од ремито со Барнли

Покетино разочаран од ремито со Барнли

Лондон, 30 март 2024 (МИА) - Тренерот на Челзи, Маурисио Покетино, го коментираше денешното реми со...

Николоски: Уставни измени под бугарски диктат нема и нема да има

Николоски: Уставни измени под бугарски диктат нема и нема да има

Скопје, 30 март 2024                       &n...

Тошковски во посета на четири полициски станици на гранични премини: Сериозна кадровска непополнетост, да се разгледа „one stop“ системот како можно решение

Тошковски во посета на четири полициски станици на гранични премини: Сериозна кадровска непополнетост, да се разгледа „one stop“ системот како можно р...

Скопје, 30 март 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета н...

Дочек на чесната и осветена икона на Свети Георгиј Победоносец во манастирот во Рајчица

Дочек на чесната и осветена икона на Свети Георгиј Победоносец во манастирот во Рајчица

Дебар, 30 март 2024 (МИА) - Чесната и осветена икона на Свети Георгиј Победоносец, попладнево присти...

Тен Хаг за Саутгејт во Манчестер јунајтед: Секогаш ќе има гласини во овој клуб, секогаш ќе има проблеми

Тен Хаг за Саутгејт во Манчестер јунајтед: Секогаш ќе има гласини во овој клуб, секогаш ќе има проблеми

Манчестер, 30 март 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг рече дека не обрнува вн...

Image

Остани поврзан