• недела, 14 април 2024
Алкалоид го совлада Тиквеш во драматичен натпревар 

Алкалоид го совлада Тиквеш во драматичен натпревар 

Скопје, 18 февруари 2024 (МИА) - Ракометарите на Алкалоид остварија втора победа во плеј-офот од Суп...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

19 февруари 2024 Скопје - Седница на собраниската Комисија за европски праш...

Во пожар во француска фабрика горат 900 тони литиумски батерии

Во пожар во француска фабрика горат 900 тони литиумски батерии

Париз, 18 февруари 2024 (МИА) - Околу 900 тони литиумски батерии горат во фабрика за рециклирање бат...

Ферари ги претстави своите тркачки бои за Ле Ман

Ферари ги претстави своите тркачки бои за Ле Ман

Маранело, 18 февруари 2024 (МИА) - Победникот на последното издание на трката за издржливост „24 час...

Синер го победи де Минор и триумфира во Ротердам

Синер го победи де Минор и триумфира во Ротердам

Ротердам, 18 февруари 2024 (МИА) - Носителот број 1 во главната ждрепка на турнирот во Ротердам, Јан...

Јунајтед врза четири победи по ред, Хојлунд влезе во историјата на Премиер лигата

Јунајтед врза четири победи по ред, Хојлунд влезе во историјата на Премиер лигата

Лутон, 18 февруари 2024 (МИА) - Фудбалерите на Манчестер Јунајтед ја забележаа четвртата победа во н...

Кадетките на РК „Делчево“ го освоија трофејот на Меѓународниот турнир „Растимо“ во Нови Сад

Кадетките на РК „Делчево“ го освоија трофејот на Меѓународниот турнир „Растимо“ во Нови Сад

Делчево, 18 февруари 2024 (МИА) - Женската кадетска екипа на Ракометниот клуб „Делчево“ го освои тро...

Воздухопловната база „Кучово

Воздухопловната база „Кучово" во служба на НАТО

Тирана, 18 февруари 2024 (МИА) - Воената база "Кучово" во истоименото албанско гратче е ставена во с...

На одбележувањето на именденот на епископ Антаниски г. Партениј ќе присуствува и г. Никифор, од Вселенската патријаршија

На одбележувањето на именденот на епископ Антаниски г. Партениј ќе присуствува и г. Никифор, од Вселенската патријаршија

Дебар, 18 февруари 2024 (МИА) - Празнувајќи го споменот на  отецот меѓу светиите Партениј Лампс...

Царинската управа спречи шверц на стоматолошка опрема, цигари, икони и поголема количина шафран и маџун

Царинската управа спречи шверц на стоматолошка опрема, цигари, икони и поголема количина шафран и маџун

Скопје, 18 февруари 2024 (МИА) – Царинската управа спречи обиди за криумчарење на икони, цигари, сто...

Важно е да се создаде општество кое ќе има нулта толеранција за секаков облик на насилство, рече Деница Крастева од УНИЦЕФ - Бугарија

Важно е да се создаде општество кое ќе има нулта толеранција за секаков облик на насилство, рече Деница Крастева од УНИЦЕФ - Бугарија

Софија, 18 февруари 2024 (МИА/БТА) - Важно е да се создаде општество што нема нулта толеранција за к...

Алвеш во депресија, затворот активирал „протокол за самоубиство“

Алвеш во депресија, затворот активирал „протокол за самоубиство“

Барселона, 18 февруари 2024 (МИА) - Дани Алвеш тешко го поднесува времето во затвор. Тој е во затвор...

Бразилскиот претседател Лула предизвика гнев кај Израел споредувајќи ја војната во Газа со Холокаустот

Бразилскиот претседател Лула предизвика гнев кај Израел споредувајќи ја војната во Газа со Холокаустот

Тел Авив, 18 февруари 2024 (МИА) - Израел го обвини бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силв...

Расчистено разбојништво во Кочани, приведени тројца малолетници

Расчистено разбојништво во Кочани, приведени тројца малолетници

Скопје, 18 февруари 2024 (МИА) - Полициски службеници од Полициската станица Кочани по преземени мер...

Планинарски- спортски клуб ,,Голак

Планинарски- спортски клуб ,,Голак" реализираше маршрута до најниската планина во РСМ, Богословец

Делчево, 18 февруари 2024 (МИА) – Планинари од Делчево кои се членови на Планинарскиот-спортски клуб...

Image

Остани поврзан