• вторник, 16 април 2024
Мицкоски: Добро е за демократијата на земјата да има повеќе претседателски кандидати

Мицкоски: Добро е за демократијата на земјата да има повеќе претседателски кандидати

Скопје, 15 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва најави дека...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

16 февруари 2024  Минхен - Претседателот на техничката Владата на Репу...

Пелистер последен учесник во полуфиналето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Пелистер последен учесник во полуфиналето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Битола, 15 февруари 2024 (МИА) - Во последниот меч од четвртфиналето на Купот „Благоја Георгиевски-Б...

Ред Бул го претстави РБ20, болидот со кој ќе ги брани титулите во Формула 1

Ред Бул го претстави РБ20, болидот со кој ќе ги брани титулите во Формула 1

Милтон Кинс, 15 февруари 2024 (МИА) - Тимот на Ред Бул официјално го претстави болидот РБ20, со кој...

Бела куќа: Украински град на фронтот „изложени на ризик“ да биде заземен од Русија

Бела куќа: Украински град на фронтот „изложени на ризик“ да биде заземен од Русија

Вашингтон, 15 февруари 2024 (МИА) -  Украинскиот град Авдиивка е во опасност да биде заземен од...

Петровска за МИА: Нема безбедносни причини ниту финансиска оправданост за враќање на воениот рок

Петровска за МИА: Нема безбедносни причини ниту финансиска оправданост за враќање на воениот рок

Брисел, 15 февруари 2024 (МИА) - Немаме зголемена безбедносна закана во земјата за да го враќаме слу...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

16 Февруари 2024  МИНХЕН - Почеток на тридневната Минхенска бе...

ПСЖ подготвува голем трансфер

ПСЖ подготвува голем трансфер

Париз, 15 февруари 2024 (МИА) - Пари Сен Жермен (ПСЖ) е блиску до купување на дефанзивецот на Лил, Л...

Венецуела нареди персоналот за  на Обединетите нации за човекови правада ја напушти државата во рок од 72 часа

Венецуела нареди персоналот за на Обединетите нации за човекови правада ја напушти државата во рок од 72 часа

Каракас, 15 февруари 2024 (МИА) - Владата на Венецуела побара од персоналот на Обединетите нации за...

Гаши: Ако на ДУИ им е важно Албанец да биде премиер или претседател, нека го поддржат Таравари

Гаши: Ако на ДУИ им е важно Албанец да биде премиер или претседател, нека го поддржат Таравари

Скопје, 15 февруари 2024 (МИА) – Арбен Таравари е еден од подобрите кандидати во претседателска трка...

Либанскиот Хезболах истрелал десетици ракети во северен Израел

Либанскиот Хезболах истрелал десетици ракети во северен Израел

Бејрут, 15 февруари 2024 (МИА) - Либански Хезболах соопшти дека денеска истрелал десетици ракети врз...

Според Рама без САД нема да имало независна држава Косово, за Блинкен дијалогот со посредство на ЕУ е единствениот правилен пат за надминување на тензиите

Според Рама без САД нема да имало независна држава Косово, за Блинкен дијалогот со посредство на ЕУ е единствениот правилен пат за надминување на тенз...

Тирана, 15 февруари 2024 (МИА) - Албанскиот премиер Еди Рама и американскиот државен секретар Антони...

Виола фон Крамон: Длабоко сум разочарана и загрижена поради постапките на косовските власти

Виола фон Крамон: Длабоко сум разочарана и загрижена поради постапките на косовските власти

Стразбур, 15 февруари 2024 (МИА) - Пратеничката во Европскиот парламент и известувач за Косово во Ев...

ЈСП: Платите во ЈСП Скопје се на одобрување со доставени пресметки од овој месец

ЈСП: Платите во ЈСП Скопје се на одобрување со доставени пресметки од овој месец

Скопје, 15 февруари 2024 (МИА) - Платата на вработените во ЈСП не доцни. Платите се исплаќаат редовн...

„Вечното дерби“ во полуфиналето на кошаркарскиот Куп на Македонија

„Вечното дерби“ во полуфиналето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Битола, 15 февруари 2024 (МИА) - Во третиот четвртфинален натпревар од Купот „Благоја Георгиевски-Бу...

Image

Остани поврзан