• понеделник, 22 јули 2024
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

7 февруари 2024  Скопје - Собранието на Северна Македонијаќе ја одржи...

Владиката Тимотеј: Разговорите со Вселенската патријаршија не се прекратени, но се во стагнација

Владиката Тимотеј: Разговорите со Вселенската патријаршија не се прекратени, но се во стагнација

Скопје, 6 февруари 2024 (МИА) – Преговори, договори и разговори не се п...

Зеленски нареди да се формира специјален огранок на украинските сили за дронови

Зеленски нареди да се формира специјален огранок на украинските сили за дронови

Киев, 6 февруари 2024 (МИА) – Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска нареди формирање н...

Манчестер Јунајтед бара помош од државата за изградба на нов стадион

Манчестер Јунајтед бара помош од државата за изградба на нов стадион

Манчестер, 6 февруари 2024 (МИА) – Џим Ретклиф, сопственикот на „Инеос“, има големи планови за Манче...

Бајден го обвини Трамп за отпорот во Конгресот за донесување закон за границата и помошта за Украина

Бајден го обвини Трамп за отпорот во Конгресот за донесување закон за границата и помошта за Украина

Вашингтон, 6 февруари 2024 (МИА) – Претседателот на САД Џо Бајден изјави дека бипартискиот нацрт зак...

Абдурамани: Платите на вработените во ФЗО остануваат исти до мај

Абдурамани: Платите на вработените во ФЗО остануваат исти до мај

Скопје, 6 февруари 2024 (МИА) - В.д. директорот на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) Асаф Абду...

Трамп: Одлуката на судот ја уништува американската нација, претседателот мора да има целосен имунитет

Трамп: Одлуката на судот ја уништува американската нација, претседателот мора да има целосен имунитет

Вашингтон, 6 февруари 2024 (МИА) – Кандидатот за претседателска номинација на Републиканската партиј...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

7 Февруари 2024 Обединети Нации – Генералниот секретар на ОН Антонио Гутере...

Хагари: 31 заложник во Газа се мртви

Хагари: 31 заложник во Газа се мртви

Тел Авив, 6 февруари 2024 (МИА) – Портпаролот на израелската војска контраадмирал Даниел Хагари дене...

Нема салмонела во мострите од храната во кујната во градинката „23 Август“ во Берово

Нема салмонела во мострите од храната во кујната во градинката „23 Август“ во Берово

Берово, 6 февруари 2023 (МИА) - Резултатите од земените мостри од храна...

Поранешниот претседател на Чиле, Себастијан Пинера загина во хеликоптерска несреќа

Поранешниот претседател на Чиле, Себастијан Пинера загина во хеликоптерска несреќа

Сантјаго, 6 февруари 2024 (МИА) – Поранешниот претседател на Чиле, Себастијан Пинера денеска загина...

Хамас се согласи на меѓународниот предлог за ослободување на заложниците

Хамас се согласи на меѓународниот предлог за ослободување на заложниците

Газа, 6 февруари 2024 (МИА) – Палестинското исламистичко движење Хамас објави дека позитивно одговор...

Здружение „Сакам да работам“ со реакција на прес-конфренцијата на Движење Антикоцкање

Здружение „Сакам да работам“ со реакција на прес-конфренцијата на Движење Антикоцкање

Тетово, 6 февруари 2024 (МИА) - Здружението на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да рабо...

„Њујорк Тајмс“: Повеќе од една петтина од преостанатите заложници во Газа се мртви

„Њујорк Тајмс“: Повеќе од една петтина од преостанатите заложници во Газа се мртви

Газа, 6 февруари 2024 (МИА) – Повеќе од една петтина од преостанатите заложници кои ги држеше палест...

Мајката на вооружениот напаѓач во училиште во Мичиген прогласена за виновна за убиство

Мајката на вооружениот напаѓач во училиште во Мичиген прогласена за виновна за убиство

Вашингтон, 6 февруари 2024 (МИА) - Мајката на малолетник од Мичиген кој во 2021 година уби четворица...

Image

Остани поврзан