• сабота, 02 март 2024
Службата на Општина Ѓорче Петров на терен,  фрлена сол на критичните точки

Службата на Општина Ѓорче Петров на терен, фрлена сол на критичните точки

Скопје, 25 ноември 2023 (МИА) - Со возилото наменето за наноси од снег кое го набавивме минатата год...

Затворен за сообраќај автопатот Свети Николе - Миладиновци поради наноси од снег и подмрзнување на коловозот

Затворен за сообраќај автопатот Свети Николе - Миладиновци поради наноси од снег и подмрзнување на коловозот

Штип, 25 ноември 2023 ( МИА) - Затворен е за сообраќај е автопатот Свети Николе - Миладиновци, потвр...

Поради снегот  забрана за движење на тешки товарни возила на повеќе патни правци

Поради снегот забрана за движење на тешки товарни возила на повеќе патни правци

Скопје, 25 ноември 2023 (МИА) - Поради врнежи од снег на повеќе патни п...

Спасени тригодишно дете и тројца возрасни кои беа заглавени на жичарата на Водно

Спасени тригодишно дете и тројца возрасни кои беа заглавени на жичарата на Водно

Скопје, 25 ноември 2023 (МИА) - Спасени се четири лица, меѓу кои едно д...

Интензивно паѓа снег во Крива Паланка, службите се на терен, забрана за движење товарни возила кон Деве Баир

Интензивно паѓа снег во Крива Паланка, службите се на терен, забрана за движење товарни возила кон Деве Баир

Крива Паланка, 25 ноември 2023 (МИА) - Снежната покривка во Крива Паланка изнесува околу петнаесет с...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

26 ноември 2023 Скопје - ВМРО-ДПМНЕ организира...

Дерек Човин, експолицаецот осуден за убиството на Џорџ Флојд избоден со нож во затвор

Дерек Човин, експолицаецот осуден за убиството на Џорџ Флојд избоден со нож во затвор

Вашингтон 25 ноември 2023 (МИА) Дерек Чавин, експолицаецот од Минеаполис кој беше осуден во случајот...

Катар: 8 израелски деца, 5 Израелки и 7 странци ќе бидат ослободени вечерва

Катар: 8 израелски деца, 5 Израелки и 7 странци ќе бидат ослободени вечерва

Доха, 25 ноември 2023 (МИА) - Осум израелски деца и пет израелски жени наскоро ќе бидат ослободени о...

Катарски власти: Вечерва ќе бидат ослободени 13 израелски заложници и 39 палестински затвореници

Катарски власти: Вечерва ќе бидат ослободени 13 израелски заложници и 39 палестински затвореници

Доха, 25 ноември 2023 (МИА ) - Вкупно 13 израелски заложници ќе бидат ослободени вечерва како и 39 п...

Илјадници маршираа низ светот за да го осудат насилството врз жените

Илјадници маршираа низ светот за да го осудат насилството врз жените

Рим, 25 ноември 2023 (МИА) - Илјадници луѓе излегоа на улиците ширум светот денеска за да го осудат...

Во Собранието заврши интервјуирањето на кандидатите за членови на ДКСК

Во Собранието заврши интервјуирањето на кандидатите за членови на ДКСК

Скопје, 25 ноември 2023 (МИА) – Во Собранието на Република Северна Маке...

ВМРО-ДПМНЕ: Надлежните затечени од снегот во ноември, граѓаните заглавени на повеќе патни правци

ВМРО-ДПМНЕ: Надлежните затечени од снегот во ноември, граѓаните заглавени на повеќе патни правци

25 ноември 2023  Додека за директорот на „Македонија пат“ забавата почнува, граѓаните с...

Блинкен оди во Брисел да зборува за демократијата и стабилноста на Западен Балкан

Блинкен оди во Брисел да зборува за демократијата и стабилноста на Западен Балкан

Вашингтон 25 ноември 2023 (МИА) Државниот секретар Ентони Блинкен од понеделник до среда оди за Брис...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

25 ноември 2023  ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Од 13:00 на Пат. правец Кичево-Стража има...

Снег во Дебарско, прекини во снабдувањето со струја

Снег во Дебарско, прекини во снабдувањето со струја

Дебар, 25 ноември 2023 (МИА) - Снежни врнежи кои го зафатија со поголем...

Image

Остани поврзан