• сабота, 24 февруари 2024

Катарски власти: Вечерва ќе бидат ослободени 13 израелски заложници и 39 палестински затвореници

Катарски власти: Вечерва ќе бидат ослободени 13 израелски заложници и 39 палестински затвореници

Доха, 25 ноември 2023 (МИА ) - Вкупно 13 израелски заложници ќе бидат ослободени вечерва како и 39 палестински затвореници, во одложената втора размена договорена како дел од привременото примирје во Газа, соопшти посредникот Катар.

Седум странци кои се заложници во Газа, исто така, ќе бидат ослободени, се додава во соопштението. зш/

Остани поврзан