• понеделник, 22 април 2024
Германија издвојува уште 400 милиони евра за воена помош за Украина

Германија издвојува уште 400 милиони евра за воена помош за Украина

Франкфурт, 18 септември 2023 (МИА) – Германија подготви нов пакет воена помош за Украина во вредност...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

19 септември 2023    Скопје - Собранието на Република Сев...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

19 Септември 2023 Њујорк – Почнува неделата на средби на високо ниво во рам...

Поранешен НФЛ играч исчезна откако неговата мајка е пронајдена мртва

Поранешен НФЛ играч исчезна откако неговата мајка е пронајдена мртва

Њујорк, 18 септември 2023 (МИА) – Американската полиција распиша потерница по поранешниот НФЛ играч...

ОН предупредуваат дека болести во поплавената источна Либија може да предизвикаат нова катастрофална криза

ОН предупредуваат дека болести во поплавената источна Либија може да предизвикаат нова катастрофална криза

Триполи, 18 септември 2023 (МИА) – Откако либиските власти пријавија за широко распространета дијаре...

Земјоделци во Бугарија блокираа патишта поради увоз на украинска стока

Земјоделци во Бугарија блокираа патишта поради увоз на украинска стока

Перник, 18 септември 2023 (МИА) – Земјоделците ширум Бугарија денеска протестираа бидејќи владата во...

Ковачевски - Душек: Соработката со Светскиот економски форум е посебно значајна за економските перспективи на земјата

Ковачевски - Душек: Соработката со Светскиот економски форум е посебно значајна за економските перспективи на земјата

Скопје, 18 септември 2023 (МИА) - Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар...

Ковачевски на работен ручек на високo ниво на Светскиот eкономски форум 

Ковачевски на работен ручек на високo ниво на Светскиот eкономски форум 

Скопје, 18 септември 2023 (МИА) - Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар...

Турската федерација ги демантира медиумите: Не му е врачен отказ на Кунц

Турската федерација ги демантира медиумите: Не му е врачен отказ на Кунц

Истанбул, 18 септември 2023 (МИА) – Селекторот на турската фудбалска репрезентација, германскиот стр...

Путин: Руската економија се избори со надворешниот притисок

Путин: Руската економија се избори со надворешниот притисок

Москва, 18 септември 2023 (МИА) – Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска изјави дека економ...

Азески: Економијата не е тема која може да чека до бесконечност

Азески: Економијата не е тема која може да чека до бесконечност

Скопје, 18 септември 2023  Членките на Управниот одбор на Стопанската комора, одржаа се...

Остин во Германија на состанок на Контакт групата за одбрана на Украина

Остин во Германија на состанок на Контакт групата за одбрана на Украина

Вашингтон, 18 септември 2023 (МИА) – Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин отпатува за Герман...

Итудис веќе не е селектор на грчките кошаркари

Итудис веќе не е селектор на грчките кошаркари

Атина, 18 септември 2023 (МИА) – Селекторската клупа на грчката кошаркарска репрезентација е испразн...

Протест на граѓани пред ОЈО за случајот со Клиниката за онкологија

Протест на граѓани пред ОЈО за случајот со Клиниката за онкологија

Скопје, 18 септември 2023 (МИА) - Со порака „Правда за жртвите" од пред Владата на...

Советот на ЕУ повика на ратификација на Конвенцијата за заштита од насилство и вознемирување на работа

Советот на ЕУ повика на ратификација на Конвенцијата за заштита од насилство и вознемирување на работа

Брисел, 18 септември 2023 (МИА) – Советот на ЕУ денеска усвои одлука со која се повикуваат земјите ч...

Image

Остани поврзан