• среда, 29 ноември 2023
Вучиќ со Столтенберг: Поднесов писмена документација за прогони и напади врз Срби

Вучиќ со Столтенберг: Поднесов писмена документација за прогони и напади врз Срби

Белград, 19, јули 2023 (МИА) - Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека на средбата во Брис...

Невреме низ Србија: Без струја делови од Војводина и Белград, падна кран во Нов Белград, привремено затворен аеродромот „Никола Тесла“

Невреме низ Србија: Без струја делови од Војводина и Белград, падна кран во Нов Белград, привремено затворен аеродромот „Никола Тесла“

Белград, 19 јули 2023 (МИА) - Невреме пропратено со силен ветер и дожд со грмежи ја погодија вечерва...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

20 јули 2023 Скопје – Продолжение на 120-та седница на Собранието на Републ...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

20 јули 2023  Брисел - Состанок на министрите за надворешни работи на...

Невреме и во Србија, привремено затворен белградскиот аеродром

Невреме и во Србија, привремено затворен белградскиот аеродром

Белград, 19 јули 2023 (МИА) - Невреме пропратено со силен ветер, дожд и грмежи вечерва ја погоди Срб...

Меџити очекува да му се придружат и други пратеници во новото политичко движење

Меџити очекува да му се придружат и други пратеници во новото политичко движење

Скопје, 19 јули 2023 (МИА) – Пратеникот Изет Меџити кој завчера соопшти...

САД ги поздравија напорите на Ватикан за враќање на депортираните украински деца

САД ги поздравија напорите на Ватикан за враќање на депортираните украински деца

Вашингтон, 19 јули 2023 (МИА) - Претседателот на САД Џо Бајден и кардиналот Матео Зупи разговарале з...

Невреме во Нови Сад, во некои делови од градот нема струја и вода

Невреме во Нови Сад, во некои делови од градот нема струја и вода

Нови Сад, 19 јули 2023 (МИА) - Невремето што попладнево ги зафати Хрватска и Словенија стигна и до Н...

Невреме во Словенија: Едно лице загина на Блед

Невреме во Словенија: Едно лице загина на Блед

Љубљана, 19 јули 2023 (МИА) - Покрај Хрватска, попладнево и Словенија беше зафатена од силно невреме...

Трендафилов: ОКД е основната рамка под која не може да оди ниту еден колективен договор

Трендафилов: ОКД е основната рамка под која не може да оди ниту еден колективен договор

Скопје, 19 јули 2023 (МИА) - Општиот колективен договор е основната рамка под која не може да оди ни...

Приведен 25-годишен жител на Виничани, прегазил сожител

Приведен 25-годишен жител на Виничани, прегазил сожител

Велес, 19 јули 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Велес попладнев...

Вучиќ по разговорот со Лајчак во Брисел: Не сум оптимист

Вучиќ по разговорот со Лајчак во Брисел: Не сум оптимист

Белград, 19 јули 2023 (МИА) - Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во Брисел се сретна с...

Вучиќ побара од Столтенберг да ја осигура безбедноста на Србите на Косово, првиот човек на НАТО повика на намалување на тензиите

Вучиќ побара од Столтенберг да ја осигура безбедноста на Србите на Косово, првиот човек на НАТО повика на намалување на тензиите

Белград, 19 јули 2023 (МИА) - Многу сум загрижен за последните настани на Косово, а не само на север...

Јовиќ: Ќе направиме сè за достојно да се претставивме во ЛШ

Јовиќ: Ќе направиме сè за достојно да се претставивме во ЛШ

Битола, 19 јули 2023 (МИА) – Македонскиот ракометен шампион, Еурофарм Пелистер, денес ги почна подго...

Волстрит журнал: Американски сенатори предлагаат забрана за државните службеници на извршни позиции да поседуваат акции 

Волстрит журнал: Американски сенатори предлагаат забрана за државните службеници на извршни позиции да поседуваат акции 

Вашингтон, 18 јули 2023 (МИА) - Двајца американски сенатори подготвуваат двопартиски закон според ко...

Image

Остани поврзан