• понеделник, 04 март 2024

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

20 јули 2023 

Брисел - Состанок на министрите за надворешни работи на Европската унија.

Логроњо, Шпанија - Состанок на министрите за внатрешни работи на Европската Унија.

Никозија - Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ќе ја посети меѓународно непризнатата „Турска Република Северен Кипар“.

Ханој - Американската министерка за финансии Џенет Јелен во дводневна посета на Виетнам. паг/

 

 

 

Остани поврзан