• понеделник, 22 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 31 мај 2023 Скопје - Собраниет...

Богоев: ЕУ или изолација, време е за финална победа за нашата иднина

Богоев: ЕУ или изолација, време е за финална победа за нашата иднина

Скопје, 30 мај 2023 (МИА) - Во рамки на карванот „Рамо до рамо до победа“ на средби со граѓаните во...

Врачена наградата за „Роман на годината“ на Влада Урошевиќ

Врачена наградата за „Роман на годината“ на Влада Урошевиќ

Скопје, 30 мај 2023 (МИА) – „Вистината но не многу веројатна историја за семејството Пустополски за...

Советничката на Петков, Весела Чернева под истрага за пренесување информации на македонски државјанин

Советничката на Петков, Весела Чернева под истрага за пренесување информации на македонски државјанин

Софија, 30 мај 2023 (МИА) - Бугарските власти водат предистражна постапка против советничката за над...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

31 Maj 2023 ОСЛО - Почнува дводневeнт состанок на министрите за над...

Лула да Силва предложи јужноамериканските лидери да создадат нова валута конкурент на американскиот долар

Лула да Силва предложи јужноамериканските лидери да создадат нова валута конкурент на американскиот долар

Бразилија, 30 мај 2023 (МИА) - Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва им предложи на јужн...

Ван дер Сар по повеќе од една деценија замина од Ајакс

Ван дер Сар по повеќе од една деценија замина од Ајакс

  Амстердам, 30 мај 2023 (МИА) – Генералниот директор на холандскиот фудбалски прволига...

Маричиќ: ЕУ интеграцијата е пат кој одговорно и свесно го избраа македонските граѓани

Маричиќ: ЕУ интеграцијата е пат кој одговорно и свесно го избраа македонските граѓани

Скопје, 30 мај 2023 (МИА) - Европската интеграцијата е пат кој свесно и одговорно го бираме, бидејќи...

МД „Илинден“-Тирана потпиша Меморандум за соработка со Централниот совет на Македонците во Германија

МД „Илинден“-Тирана потпиша Меморандум за соработка со Централниот совет на Македонците во Германија

Дебар, 30 мај 2023 (МИА) - Македонското друштво „Илинден"-Тирана денеска потпиша Меморандум за сораб...

Курти: Демократијата не може да биде суспендирана или заложник

Курти: Демократијата не може да биде суспендирана или заложник

Приштина, 30 мај 20923 (МИА) - Косовскиот премиер Албин Курти изјави денеска дека „демократијата не...

Кошаркарските репрезентации до 14 години во јуни на турнир во Косово

Кошаркарските репрезентации до 14 години во јуни на турнир во Косово

Скопје, 30 мај 2023 (МИА) – Македонските кошаркарски репрезентации во машка и женска конкуренција до...

Јувентус се спогоди со судот и избегна повисока казна

Јувентус се спогоди со судот и избегна повисока казна

  Рим, 30 мај 2023 (МИА) – Најтрофејниот италијански фудбалски клуб Јувентус е казнет д...

Вештачката интелигенција би можела да доведе до изумирање на човештвото

Вештачката интелигенција би можела да доведе до изумирање на човештвото

Вашингтон, 30 мај 2023 (МИА) – Вештачката интелигенција може да доведе до исчезнување на човештвото,...

Фатени двајца бегалци од КПУ Идризово, ќе бидат вратени во затворот

Фатени двајца бегалци од КПУ Идризово, ќе бидат вратени во затворот

Скопје, 30 мај 2023 (МИА) - Полициски службеници денеска во Скопје лишиле од слобода двајца бегалци...

Левица пред Уставниот суд ќе го оспори внесувањето етничка припадност во изводите

Левица пред Уставниот суд ќе го оспори внесувањето етничка припадност во изводите

Скопје, 30 мај 2023 Откако пратениците на  Левица, со 1300 амандмани, ефективно го блок...

Image

Остани поврзан