• понеделник, 22 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 26 мај 2023 Скопје – Седница на Соб...

САД изразија загриженост од недемократските акции на властите на Камбоџа во предизборието 

САД изразија загриженост од недемократските акции на властите на Камбоџа во предизборието 

Вашингтон, 25 мај 2023 (МИА) - САД се длабоко зарижени од тоа што властите на Камбоџа спречуваат нај...

„Рамо до рамо до победа“ во Центар Жупа, Дебарца, Струга, Охрид, Пласница и Куманово

„Рамо до рамо до победа“ во Центар Жупа, Дебарца, Струга, Охрид, Пласница и Куманово

Скопје, 25 мај 2023 (МИА) - Караванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ денеска продолжи со средби со...

Фреди Белери во затвор, ЦИК му го потврди мандатот за градоначалник на Химара

Фреди Белери во затвор, ЦИК му го потврди мандатот за градоначалник на Химара

Тирана, 25 мај 2023 (МИА) - Престојот на Фреди Белери во затвор под обвинение за купување гласови не...

Лидерот на екстремистите осуден на 18 години затвор за нападот врз Капитол

Лидерот на екстремистите осуден на 18 години затвор за нападот врз Капитол

Вашингтон, 25 мај 2023 (МИА) - Основачот на екстремно десничарската „Чувари на заклетвата“, Стјуарт...

Украина не треба да користи американско оружје за напади врз руска територија, изјави американски генерал

Украина не треба да користи американско оружје за напади врз руска територија, изјави американски генерал

Вашингтон, 25 мај 2023 (МИА) -  САД одамна и укажаа на Украина да не користи воена опрема произ...

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата нема да гласаат за уставните измени, а најмалку и двајца од владејачкото мнозинство

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата нема да гласаат за уставните измени, а најмалку и двајца од владејачкото мнозинство

Скопје, 25 мај 2023 Врз пратениците и врз раководството на ВМРО-ДПМНЕ можам да кажам дека им...

Ивановска: Колку што можеме најбрзо ќе го завршиме разгледувањето на договорот со „Бехтел и Енка“

Ивановска: Колку што можеме најбрзо ќе го завршиме разгледувањето на договорот со „Бехтел и Енка“

Скопје, 25 мај 2023 (МИА) - Претседателката на Антикорупциската комисија Билјана Ивановска најавува...

Арсенал е подготвен да се раздели со 14 играчи во летниот преоден рок

Арсенал е подготвен да се раздели со 14 играчи во летниот преоден рок

Лондон, 25 мај 2023 (МИА) - Арсенал планира да започне со реконструкција на тимот по крајот на сезон...

Николоски тврди дека ќе бидат исплатени дополнителни 11 милиони евра за специјалисти за надзор при изградбата на коридорите

Николоски тврди дека ќе бидат исплатени дополнителни 11 милиони евра за специјалисти за надзор при изградбата на коридорите

Скопје, 25 мај 2023 (МИА) - Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски попладнево, повикува...

Во Лондон уапсен маж кој со своето возило удрил во оградата на Даунинг стрит

Во Лондон уапсен маж кој со своето возило удрил во оградата на Даунинг стрит

Лондон, 25 мај 2023 (МИА) -  Лондонската полиција денеска соопшти дека е уапсен маж кој со свое...

Мурињо: Тотенхем е единствениот клуб во мојата кариера со кој немам блиски односи

Мурињо: Тотенхем е единствениот клуб во мојата кариера со кој немам блиски односи

Рим, 25 мај 2023 (МИА) - Жозе Мурињо го нарече Тотенхем единствениот клуб во неговата кариера со кој...

Грција доби службена Влада – амбасадорот Каскарелис на местото на Дендиас 

Грција доби службена Влада – амбасадорот Каскарелис на местото на Дендиас 

Атина, 25 мај 2023 (МИА) – Почесниот амбасадор Василис Каскарелис на позицијата шеф на дипломатијата...

Франција го обвинува Иран дека ја прекршил резолуцијата на Советот за безбедност на ОН поради тестирање балистичка ракета

Франција го обвинува Иран дека ја прекршил резолуцијата на Советот за безбедност на ОН поради тестирање балистичка ракета

Париз, 25 мај 2023 (МИА) - Франција денеска го обвини Иран дека ја прекршил резолуцијата на Советот...

Невремето предизвика поплавување и штети во гостиварско

Невремето предизвика поплавување и штети во гостиварско

Гостивар, 25 мај 2023 (МИА) - Невремето со пороен дожд и град во Гостивар предизвика краткотрајни пр...

Image

Остани поврзан