• недела, 19 мај 2024
Бајден назначи директорка на Националните институти за здравство 

Бајден назначи директорка на Националните институти за здравство 

Вашингтон, 15 мај 2023 (МИА) Претседателот на САД, Џо Бајден денеска на позицијата раководител на На...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

16 мај 2023 Рејкјавик

Во Иран петмина затвореници беа егзекутирани поради трговија со дрога

Во Иран петмина затвореници беа егзекутирани поради трговија со дрога

Техеран, 15 мај 2023 (МИА) - Иранските власти соопштија дека пет мажи б...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

16 мај 2023 Скопје - Седница на собраниската Комисија за европски прашања.

Пациентите со ретката болест ХАЕ го посетија Лесновскиот манастир

Пациентите со ретката болест ХАЕ го посетија Лесновскиот манастир

Скопје, 15 мај 2023 (МИА) - По повод одбележувањето на Светскиот ден на хередитарниот ангиоедем - 16...

„Рамо до рамо до победа“ во Неготино, Босилово, Росоман, Кавадарци, Василево, Крушево и Долнени

„Рамо до рамо до победа“ во Неготино, Босилово, Росоман, Кавадарци, Василево, Крушево и Долнени

Скопје, 15 мај 2023 (МИА) - Караванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ вечерва беше во Неготино, Бос...

Шпанецот Грималдо потпиша за Баер Леверкузен

Шпанецот Грималдо потпиша за Баер Леверкузен

Леверкузен, 15 мај 2023 (МИА) – Баер Леверкузен ги засили своите редови...

Ерион Велиај по третпат избран за градоначалник на Тирана

Ерион Велиај по третпат избран за градоначалник на Тирана

Тирана, 15 мај 2023 (МИА) - Четириесет и четири-годишниот  Ерион В...

Зеленски се врати во Украина по посетите на Рим, Берлин, Париз и Лондон

Зеленски се врати во Украина по посетите на Рим, Берлин, Париз и Лондон

Киев, 15 мај 2023 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски се...

Кремљ: Односите со Анкара ќе се продлабочат без разлика кој е претседател

Кремљ: Односите со Анкара ќе се продлабочат без разлика кој е претседател

Москва, 15 мај 2023 (МИА) - Кремљ денеска соопшти дека односите меѓу Мо...

Промовирана книгата „Платно од тристиси“ од поетот Никола Д. Сарајлија-Македонски

Промовирана книгата „Платно од тристиси“ од поетот Никола Д. Сарајлија-Македонски

Струмица, 15 мај 2023 (МИА) - Во Центарот за култура во Струмица вечерва беше промовирана книгата на...

Арсовска: Пожарот на мостот „Беласица“ е предизвикан од човечки фактор, не знаеме колку ќе биде затворен

Арсовска: Пожарот на мостот „Беласица“ е предизвикан од човечки фактор, не знаеме колку ќе биде затворен

Скопје, 15 мај 2023 (МИА) - Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска истакна дека пожарот н...

Бела куќа: Иран и Русија ја зајакнуваат воената соработка, подготвуваме санкции

Бела куќа: Иран и Русија ја зајакнуваат воената соработка, подготвуваме санкции

Вашингтон, 15 мај 2023 (МИА) - Иран и Русија „ја зајакнуваат воената со...

Лапорта: Сакаме да го вратиме Меси

Лапорта: Сакаме да го вратиме Меси

Барселона, 15 мај 2023 (МИА) – Откако Барселона во неделата ја освои ша...

Шефот на НАТО најави дека ќе инсистира членките повеќе да издвојуваат за одбраната

Шефот на НАТО најави дека ќе инсистира членките повеќе да издвојуваат за одбраната

Копенхаген, 15 мај 2023 (МИА) - Генералниот секретар на НАТО Јенс Столт...

Image

Остани поврзан