• среда, 04 октомври 2023
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД   13 мај 2023   Ох...

Започна примената на новите правила за азил за недокументираните имигранти кои сакаат да влезат во САД  

Започна примената на новите правила за азил за недокументираните имигранти кои сакаат да влезат во САД  

  Вашингтон, 12 мај 2023 (МИА) Од синоќа на полноќ истече рокот на траење на Поглавјето...

Карванот на СДСМ „Рамо до рамо до победа“ ги посети Центар и Аеродром

Карванот на СДСМ „Рамо до рамо до победа“ ги посети Центар и Аеродром

Скопје, 12 мај 2023 (МИА) - Тимови на СДСМ, во рамки на карванот „Рамо...

Маск ја именуваше Линда Јакарино од Ен-Би-Си Јуниверзал за извршен директор на Твитер

Маск ја именуваше Линда Јакарино од Ен-Би-Си Јуниверзал за извршен директор на Твитер

Сан Франциско, 12 мај 2023 (МИА) - Илон Маск ја именуваше поранешната главна маркетинг директорка на...

Меџити: Да престане партизацијата и во здравството и во образованието

Меџити: Да престане партизацијата и во здравството и во образованието

Скопје, 12 мај 2023 (МИА) - Ако ние се стремиме да одиме кон Европска Унија, крајно време е сега вед...

Кирби: И да објави технички банкрот, САД ќе продолжат да доделуваат финансиска помош на Украина 

Кирби: И да објави технички банкрот, САД ќе продолжат да доделуваат финансиска помош на Украина 

  Вашингтон, 12 мај 2023 (МИА) Во случај и да преминат во состојба на технички банкрот,...

Албанскиот претседател пред неделните избори порача до граѓаните да зборуваат со дадениот глас

Албанскиот претседател пред неделните избори порача до граѓаните да зборуваат со дадениот глас

Тирана, 12 мај 2023 (МИА) -  Албанскиот претседател Бајрам Бегај упати видео- пораката до албан...

Во Белград повеќе десетици илјади луѓе повторо на протест „Србија против насилството“ и блокада на мостот Газела

Во Белград повеќе десетици илјади луѓе повторо на протест „Србија против насилството“ и блокада на мостот Газела

  Белград, 12 мај 2023 (МИА)- Во Белград во 18 часот како што најавија од проевропската...

Во Шпанија уапсени 69 лица кои препродавале полициски термини на барателите на азил

Во Шпанија уапсени 69 лица кои препродавале полициски термини на барателите на азил

  Мадрад, 12 мај 2023 (МИА) – Шпанската полиција уапси 69 лица, наводно поврзани со кри...

„Форбс“: Крипто милијардерите за една година изгубиле 110 милијарди долари

„Форбс“: Крипто милијардерите за една година изгубиле 110 милијарди долари

Њујорк, 12 мај 2023 (МИА) - Крипто милијардерите изгубиле имот во вкупна вредност од 110 милијарди д...

Чешките весници загрозени од зголемениот ДДВ

Чешките весници загрозени од зголемениот ДДВ

Прага, 11 мај 2023 (МИА) – Издавачите на весници во Чешка го критикуваат планираното зголемување на...

Украинската армија напредува во регионот на Бахмут

Украинската армија напредува во регионот на Бахмут

Киев, 12 мај 2023 (МИА) - Украина објави дека постигнала пробив во областа на разурнатиот источен ук...

Општина Кавадарци воспостави организиран систем за собирање елекртонски и електричен отпад

Општина Кавадарци воспостави организиран систем за собирање елекртонски и електричен отпад

Кавадарци, 13 мај 2023 (МИА) - Кавадарци е прва општина во Вардарскиот...

Османи во БиХ: ОБСЕ обезбеди поддршка за деминирање во околината на Мајевица

Османи во БиХ: ОБСЕ обезбеди поддршка за деминирање во околината на Мајевица

Скопје, 12 мај 2023 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Осман...

Емери најдобар тренер во Премиер лигата во април

Емери најдобар тренер во Премиер лигата во април

  Лондон, 12 мај 2023 (МИА) – Предводникот на Астон Вила, Унаи Емери, е прогласен за на...

Image

Остани поврзан