• четврток, 08 јуни 2023
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА На...

Блинкен: Милорад Додиќ тргнал по авторитарниот пат на Путин 

Блинкен: Милорад Додиќ тргнал по авторитарниот пат на Путин 

Вашингтон, 2

Владата донесе одлука да донира хеликоптери на Украина

Владата донесе одлука да донира хеликоптери на Украина

Скопје, 29 март 2023 (МИА) -  Владата на денешната седница донела одлука да донираме хеликопт...

Арсенал му нуди на Реал 30 милиони евра за Дијаз

Арсенал му нуди на Реал 30 милиони евра за Дијаз

Лондон, 29 март 2023 (МИА) – Челниците на Арсенал

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

30 март 2023    Лоѓ - Почеток на дводневната средба на ми...

Винисиус одби да ја носи легендарната „седумка“ на Реал

Винисиус одби да ја носи легендарната „седумка“ на Реал

Мадрид, 29 март 2023 (МИА) – Фудбалерот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор, ја...

Сенатот гласаше за укинување на правото на Белата куќа да одлучува за војна или мир 

Сенатот гласаше за укинување на правото на Белата куќа да одлучува за војна или мир 

Папата Франциск хоспитализиран во Рим, откажани состаноците за утре

Папата Франциск хоспитализиран во Рим, откажани состаноците за утре

„Спорт за општествен напредок“ ги доближува олимписките вредности до младите

„Спорт за општествен напредок“ ги доближува олимписките вредности до младите

Скопје, 29 март 2023 (МИА) – Преку спортско-рекреативни активности до презентација и...

Во Делчево ,,Пробаскет

Во Делчево ,,Пробаскет" подобар од ,,Клубски Патриот" во женскиот кошаркарски плеј-оф

Делчево, 29 март 2023 (МИА) - Екипата на Пробаскет од Кавадарци ја забележа втората победа од плеј-о...

Во Белгија приведени седум лица осомничени дека планирале терористички напади

Во Белгија приведени седум лица осомничени дека планирале терористички напади

Брисел, 29 март 2023 (МИА) - Седум лица, од кои пет се бе...

Протести за „Правда за Јана“ во Битола и Скопје

Протести за „Правда за Јана“ во Битола и Скопје

Битола, 29 март 2023 (МИА) - Битолчани вечерва на плоштадо...

Пред Министерство за здравство се одржа протест под мотото „Правда за Јана“ 

Пред Министерство за здравство се одржа протест под мотото „Правда за Јана“ 

На ирски фудбалски репрезентативец дијагностициран аутизам

На ирски фудбалски репрезентативец дијагностициран аутизам

 Даблин, 29 март 2023 (МИА) – Ирскиот фудбалски репрезентативец и игра...

Мекол: Само 20 од 113 милијарди долар од американската помош за Украина завршува во Киев

Мекол: Само 20 од 113 милијарди долар од американската помош за Украина завршува во Киев

Вашингтон, 29 март 2023 (МИА) – Директорот на Комитетот за надворешни работи на Претставничкиот дом...

Image

Остани поврзан