• понеделник, 22 април 2024
Средба на „огнената група“ со ограноците во Тетово

Средба на „огнената група“ со ограноците во Тетово

Скопје, 16 март 2023

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

1

Османи: Кампањата на ДУИ не се однесува на избори, наредните денови ќе биде откриено што значи

Османи: Кампањата на ДУИ не се однесува на избори, наредните денови ќе биде откриено што значи

Скопје, 16 март 2023 (МИА) - Минист...

Јапонија и Јужна Кореја обновуваат односи на самитот во Токио

Јапонија и Јужна Кореја обновуваат односи на самитот во Токио

Токио, 16 ма...

Од обврските што земјата ги има кон ЕУ не смее да се прави дневна политика, смета Ковачевски

Од обврските што земјата ги има кон ЕУ не смее да се прави дневна политика, смета Ковачевски

Скопје, 16 март 2023 (МИА) - Од обврските што земјата ги има кон Европската Унија во интеграцискиот...

Собранието изгласа законски измени за побрз пристап до лекови, главно за ретки болести

Собранието изгласа законски измени за побрз пристап до лекови, главно за ретки болести

Скопје, 16 март 2023 (МИА) – Собранието вечерва на 106-тата седница донесе Закон за дополнување на З...

Рамос се повреди на тренинг натпревар со младинскиот тим на ПСЖ

Рамос се повреди на тренинг натпревар со младинскиот тим на ПСЖ

Париз, 16 март 2023 (МИА) - Серхио...

Ковачевски: Сега се потребни 2,1 минимална плата за една потрошувачка кошничка, во времето на ВМРО-ДПМНЕ беа потребни 4,5 минимални плати

Ковачевски: Сега се потребни 2,1 минимална плата за една потрошувачка кошничка, во времето на ВМРО-ДПМНЕ беа потребни 4,5 минимални плати

Скопје, 16 март 2023 (МИА) - Кога беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, беа потребни 4,5 минимални плати за ед...

ВМРО-ДПМНЕ: Од Ковачевски  не може да се очекува долгорочен план

ВМРО-ДПМНЕ: Од Ковачевски не може да се очекува долгорочен план

Скопје, 16 март 2023 Ковачевски не може да ја сокрие нервозата. Таа е толку очигледна на се...

Почна изградбата на камбанаријата на манастирот „Света Марена

Почна изградбата на камбанаријата на манастирот „Света Марена" во село Туминец

Дебар, 16 март 2023 (МИА) – Денеска во дворот на манастирот „Света Марена“ во село Туминец, општина...

Предлог законот за дополнување на Законот за лековите и медицинските средства го помина комисискиот филтер

Предлог законот за дополнување на Законот за лековите и медицинските средства го помина комисискиот филтер

Скопје, 16 март 2023 (МИА) - Предло...

Ковачевски: Влада од типот на Пржинската не и е потребна на земја членка на НАТО и земја која ги отвори преговорите со ЕУ

Ковачевски: Влада од типот на Пржинската не и е потребна на земја членка на НАТО и земја која ги отвори преговорите со ЕУ

Скопје, 16 март 2023 (МИА) - За мене етничката припадност не е професија, секој кој исполнува профес...

Лукаревска: СДСМ е демократска партија, каде не е грев да се има поинакво мислење

Лукаревска: СДСМ е демократска партија, каде не е грев да се има поинакво мислење

Скопје, 16 март 2023 (МИА) - Заменик-претседателката на СДСМ и директорка на УЈП Сања Лукаревска во...

Лукаревска: Европската перспектива треба да е заеднички именител на сите политички чинители

Лукаревска: Европската перспектива треба да е заеднички именител на сите политички чинители

Вучиќ: Во Охрид нема да има никаков судбоносен ден

Вучиќ: Во Охрид нема да има никаков судбоносен ден

  Белград, 16 март 2023 (МИА) – Нормализација на односите со Приштина не е ниту де факт...

Image

Остани поврзан