• вторник, 21 мај 2024

Рамос се повреди на тренинг натпревар со младинскиот тим на ПСЖ

Рамос се повреди на тренинг натпревар со младинскиот тим на ПСЖ

Париз, 16 март 2023 (МИА) - Серхио Рамос се повреди на тренинг на ПСЖ. Дефанзивецот се повреди на утринскиот натпревар со младинскиот тим. Предвреме ја напушти лекцијата, на својата позиција натпреварот го заврши играчот од средниот ред Ворен Заир-Емери.

 

Шпанецот оваа сезона одигра 24 натпревари во Лига 1 и имаше една асистенција.

 

На 19 март ПСЖ ќе се сретне со Рен во францускиот шампионат со почеток во 17:05 часот.

 

Рамос со ПСЖ, кој е убедлив лидер во Француското фудбалско првенство има важечки договор до крајот на тековната сезона. зс/

 

Фото: ЕПА

Остани поврзан