• понеделник, 20 мај 2024
Првиот човек на Ла Лига го потврди трансферот на Мбапе во Реал

Првиот човек на Ла Лига го потврди трансферот на Мбапе во Реал

Мадрид, 14 мај 2024 (МИА) – Францускиот напаѓач Килијан Мбапе од претстојната сезона ќе игра во...

Мбапе објави емотивен пост по добивањето на титулата најдобар играч во Лига 1

Мбапе објави емотивен пост по добивањето на титулата најдобар играч во Лига 1

Париз, 14 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе објави емотивна објава на социјалните мре...

Енрике: Ми беше чест да го тренирам Мбапе

Енрике: Ми беше чест да го тренирам Мбапе

Париз, 13 мај 2024 (МИА) – Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике, изјави оти бил почестен да го тренира ф...

ПСЖ не планира свеченост во чест на Мбапе на неговиот последен домашен натпревар за клубот

ПСЖ не планира свеченост во чест на Мбапе на неговиот последен домашен натпревар за клубот

Париз, 12 мај 2024 (МИА) - Раководството на Пари Сен Жермен не планира свечена церемонија за напаѓач...

Наполи нема да го продаде Кварацхелија и покрај интересот на ПСЖ и клубови од Премиер лигата

Наполи нема да го продаде Кварацхелија и покрај интересот на ПСЖ и клубови од Премиер лигата

Неапол, 11 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да го задржи иг...

Мбапе им се обрати на тренерите и навивачите на ПСЖ

Мбапе им се обрати на тренерите и навивачите на ПСЖ

Париз, 11 мај 2024 (МИА) – Фудбалерот на ПСЖ, Килијан Мбапе им се обрати на тренерите и навивачите н...

Борусија Дортмунд прв финалист во Лигата на шампиони

Борусија Дортмунд прв финалист во Лигата на шампиони

  Париз, 7 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Борусија Дортмунд се пласираа во финалето на...

ЛШ: ПСЖ ја пречекува Борусија и се надева на второ финале

ЛШ: ПСЖ ја пречекува Борусија и се надева на второ финале

Париз, 7 мај 2024 (МИА) – Реваншот од полуфиналето во Лигата на шампионите (ЛШ) меѓу Пари Сен Же...

ПСЖ ќе му понуди нов договор на Донарума

ПСЖ ќе му понуди нов договор на Донарума

Париз, 7 мај 2024 (МИА) – Пари Сен-Жермен има намера да го продолжи договорот со голманот Џанлуиџи Д...

Ернандез ја заврши сезоната и го пропушта Европското првенство

Ернандез ја заврши сезоната и го пропушта Европското првенство

Париз, 2 мај 2024 (МИА) - Песимистичките најави од Париз за жал се остварија - повредата на Лукас Ер...

Борусија го победи ПСЖ во првиот натпревар во полуфиналето на Лигата на шампионите

Борусија го победи ПСЖ во првиот натпревар во полуфиналето на Лигата на шампионите

Дортмунд, 1 мај 2024 (МИА) - Борусија Дортмунд вечерва го совлада Пари Сен-Жермен со 1:0 на домашен...

Дортмунд му се закани на ПСЖ

Дортмунд му се закани на ПСЖ

Дортмунд, 30 април 2024 (МИА) - Тренерот на Борусија Дортмунд, Един Терзиќ, вели дека јасна цел на т...

Енрике:  Влегуваме во крајот на сезоната со позитивни очекувања, се наоѓаме во одличен момент

Енрике: Влегуваме во крајот на сезоната со позитивни очекувања, се наоѓаме во одличен момент

Париз, 26 април 2024 (МИА) - Тренерот на Пари Сен Жермен, Луис Енрике, кој се уште е во борба за тро...

ЛШ во ракомет: Барселона на чекор до полуфинале

ЛШ во ракомет: Барселона на чекор до полуфинале

  Скопје, 26 април 20204 (МИА) – Ракометарите на Барселона направија голем чекор кон пл...

ПСЖ собори рекорд во Лига 1, Мбапе подобри лично достигнување

ПСЖ собори рекорд во Лига 1, Мбапе подобри лично достигнување

Париз, 25 април 2024 (МИА) - Иако Пари Сен Жермен допрва треба да ја обезбеди титулата во Лига 1, фр...

Image

Остани поврзан