• сабота, 25 мај 2024
Манчестер сити и Интер изборија четвртфинале во Лигата на шампионите

Манчестер сити и Интер изборија четвртфинале во Лигата на шампионите

Манчестер, 14 март 2023 (МИА) – Еки...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА На...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

15 март 2023

Сирискиот претседател Асад пристигна во Москва, ќе се сретне со Путин

Сирискиот претседател Асад пристигна во Москва, ќе се сретне со Путин

Москва, 14 март 2023 (МИА) - Сирискиот претседател Башар ал Асад денеска пристигна во Москва во свој...

Градоначалничката на Скопје учествуваше на Европскиот комитет на региони во Брисел

Градоначалничката на Скопје учествуваше на Европскиот комитет на региони во Брисел

Скопје, 14 март 2023 (МИА) – Глобалното женско лидерство, искуства и практики со цел надминување на предизвиците и по...

Тренчевска: Инфлацијата ќе продолжи да се намалува

Тренчевска: Инфлацијата ќе продолжи да се намалува

Скопје, 14 март 2023 (МИА) – Инфлацијата е потсмирена и се намалува. На...

Во Црвена ѕвезда шокирани од лагите на Лесор, ќе го пријават за физички напад

Во Црвена ѕвезда шокирани од лагите на Лесор, ќе го пријават за физички напад

Белград, 14 март 2023 (МИА) – Раков...

Американскиот дрон падна поради остар маневар, соопшти руското Министерство за одбрана

Американскиот дрон падна поради остар маневар, соопшти руското Министерство за одбрана

Москва, 14 март 2023 (МИА) - Министерството за одбрана на Русија денеска соопшти дека американскиот...

Студентски отпор: МОН ги принудува студентите повторно со протести да си ги бараат правата

Студентски отпор: МОН ги принудува студентите повторно со протести да си ги бараат правата

14 март 2023 

Рускиот амбасадор во САД повикан во Стејт департментот по инцидентот над Црното Море

Рускиот амбасадор во САД повикан во Стејт департментот по инцидентот над Црното Море

Вашингтон, 14 март 2023 (МИА) - Портпаролот на американскиот Стејт департмент, Нед Прајс изјави дека...

СЕХА Лига: Победа на Еурофарм Пелистер против Нексе

СЕХА Лига: Победа на Еурофарм Пелистер против Нексе

  Битола, 14 март 2023 (МИА) -...

Небензја: Германија, Данска и Шведска го отфрлија предлогот на Русија за соработка во истрагата за саботажата на Северен тек

Небензја: Германија, Данска и Шведска го отфрлија предлогот на Русија за соработка во истрагата за саботажата на Северен тек

Њујорк, 14 март 2023 (МИА) - Германија, Данска и Шведска го отфрлија предлогот на Русија за соработк...

Бајден издаде декрет за детална проверка на купувачите на оружје

Бајден издаде декрет за детална проверка на купувачите на оружје

Сан Диего, 14 март 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска потпиша указ со кој с...

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтер регистриран кај Крит

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтер регистриран кај Крит

Атина, 14 март 2023 (МИА) - Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала е регист...

Кирби: САД и понатаму ќе оперираат во водите на Црното Море

Кирби: САД и понатаму ќе оперираат во водите на Црното Море

Вашингтон, 14 март 2023 (МИА)

Image

Остани поврзан