• понеделник, 22 април 2024
Осум дена притвор за 33-годишник од тетовска Голема Речица осомничен за изнуда на пари

Осум дена притвор за 33-годишник од тетовска Голема Речица осомничен за изнуда на пари

Тетово, 7 февруари 2023 (МИА) - Судија во претходна постапка при...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

8

Занети: Се обидовме да го донесеме Меси во Интер

Занети: Се обидовме да го донесеме Меси во Интер

Милано, 7 февруари 2023 (МИА) – Потпретседатело...

Германскиот канцелар во телефонскиот разговор со Ердоган вети поголема помош за Турција

Германскиот канцелар во телефонскиот разговор со Ердоган вети поголема помош за Турција

Берлин, 7 февруари 2023 (МИА) – Германскиот канцелар Олаф Шолц и вети на...

Украина тврди дека последните 24 часа биле најсмртоносните за руските сили

Украина тврди дека последните 24 часа биле најсмртоносните за руските сили

Киев, 7 февруари 2023 (МИА) – Украина денеска соопшти дека последните 24 часа

Бројот на загинати во Турција и Сирија надмина 7.200, повеќе од 35.000 луѓе се повредени

Бројот на загинати во Турција и Сирија надмина 7.200, повеќе од 35.000 луѓе се повредени

Анкара, 7 февруари 2023 (МИА) – Бројот на загинати во земјотресите што ги погодија Турција и Сирија...

Македонските кошаркарки се комплетираа за дуелите со БиХ и Белгија

Македонските кошаркарки се комплетираа за дуелите со БиХ и Белгија

Скопје, 7 февруари 2023 (МИА) – Со приклучување на пет кошаркарки кои наста...

Советот на Општина Кавадарци одобри 900 илјади денари за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија 

Советот на Општина Кавадарци одобри 900 илјади денари за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија 

Кавадарци, 7 февруари 2023 (МИА) - Советот на Општина Кавадарци вечерва на вонредна сед...

Знамињата во НАТО на половина копје поради земјотресот во Турција

Знамињата во НАТО на половина копје поради земјотресот во Турција

Брисел, 7 февруари 2023 (МИА) – Знамињата во седиштето на НАТО се сп...

Еурофарм Пелистер поразен од дански Архус во ракометната Лига Европа

Еурофарм Пелистер поразен од дански Архус во ракометната Лига Европа

Архус, 7 февруари 2023 (МИА) – Македонскиот вицешампион Еурофарм Пелистер загуби вечерва на гостувањ...

На демонстрациите против пензиските реформи во Франција учествуваа 757.000 луѓе

На демонстрациите против пензиските реформи во Франција учествуваа 757.000 луѓе

Париз, 7 февруари 2023 (МИА) – Вкупно 757.000 луѓе демонстрираа денеска во Франција против пензискат...

Германскиот министер за одбрана во ненајавена посета на Киев

Германскиот министер за одбрана во ненајавена посета на Киев

Киев, 7 февруари 2023 (МИА) – Новиот германски министер за одбрана Борис Писториус, чија земја најав...

Лажни се пријавите за бомби во скопските училишта

Лажни се пријавите за бомби во скопските училишта

Скопје, 7 февруари 2023 (МИА) - Лажни се пријавите за наводно поставени експлозивни направи во учили...

Десетгодишно девојче спасено од под урнатини 39 часа по земјотресот во јужна Турција

Десетгодишно девојче спасено од под урнатини 39 часа по земјотресот во јужна Турција

Хатај, 7 февруари 2023 (МИА) – Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39

Тренчевска: Заедно можеме да овозможиме потешко вработливите лица да бидат поконкурентни на пазарот на труд

Тренчевска: Заедно можеме да овозможиме потешко вработливите лица да бидат поконкурентни на пазарот на труд

Скопје, 7 февруари 2023 (МИА) - Министерката за труд и социјална...

Image

Остани поврзан