• вторник, 23 април 2024

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

8 Февруари 2023

Варшава - Германскиот министер за одбрана Борис Писториус во посета на Полска.

Берлин - Германскиот канцелар Олаф Шолц ќе се обрати во Бундестагот пред самитот на Европската унија.

Мадрид - Горниот дом на шпанскиот Парламент ќе гласа за предлог-законот за правата на трансродовите лица.

Остани поврзан