• недела, 14 јули 2024
На денешен ден

На денешен ден

28 септември 2022 (МИА) 1573.- Роден е Микеланџело...

Од верските календари

Од верските календари

28 септември 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулиј...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

28 септември 2022 Скопје – Седница на собраниската Законодавно-правна комисија.

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

28 Септември 2022  Мадрид – Европскиот комесар за правда Дидие Рејндерс во посета на...

Американска скијачка исчезнала на експедиција на планина во Непал 

Американска скијачка исчезнала на експедиција на планина во Непал 

Вашингтон, 27 септември 2022 (МИА

Каталонија сака нов референдум, но со согласност на Мадрид

Каталонија сака нов референдум, но со согласност на Мадрид

Барселона, 27 септември 2022 (МИА) – Каталонија ќе иницира нов договор со шпанската влада за одржување...

Почина новинарот Венко Кричевски

Почина новинарот Венко Кричевски

Скопје, 27 септември 2022 (МИА) - По кратко и тешко боледување почина долгогодишниот новинар и уредник...

Голманот на Интер Мајами истетовира автограм од Меси

Голманот на Интер Мајами истетовира автограм од Меси

Мајами, 27 септември 2022 (МИА) – Голманот на американскиот фудбалски првол...

Ирански пратеник ги нарече „проститутки“ демонстрантките кои ги симнаа шамиите

Ирански пратеник ги нарече „проститутки“ демонстрантките кои ги симнаа шамиите

Дубаи, 27 септември 2022 (МИА) – Ирански пратеник денеска ги осуди демонстрантките кои ги тргнаа своите...

Свечената академија по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

Свечената академија по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

Скопје, 27 септември 2022 (МИА) - По повод Меѓународниот ден на Бошњаците - 28 Септември, вечерва во До...

СДСМ: Се оградуваме од објавата на Фејсбук страницата на локалната организација во Арачиново

СДСМ: Се оградуваме од објавата на Фејсбук страницата на локалната организација во Арачиново

27 септември 2022  СДСМ целосно се оградува од објавата на Фејсбук страница...

Стоилковски: Вработувањето со препорака од партиски штаб да престане

Стоилковски: Вработувањето со препорака од партиски штаб да престане

27 септември 2022 Почитувани, Каков дебакл за СДС, партија која што ја води дезертер, повикува граѓан...

Брисел соопшти дека внимателно ги следи настаните на Радио-телевизија Словенија

Брисел соопшти дека внимателно ги следи настаните на Радио-телевизија Словенија

Брисел, 27 септември 2022 (МИА) – Брисел внимателно следи што се случува со...

На празнувањето на Крстовден во Ерусалим архијереј на нашата црква првпат беше удостоен врз својата глава да го носи Чесниот крст

На празнувањето на Крстовден во Ерусалим архијереј на нашата црква првпат беше удостоен врз својата глава да го носи Чесниот крст

Дебар, 27 септември 2022 (МИА) - На сеправославното празнување на Воздвижението на чесниот и животворен...

Косовско МНР: На Петковиќ му се забрани влез во Косово поради неговиот говор на омраза

Косовско МНР: На Петковиќ му се забрани влез во Косово поради неговиот говор на омраза

Приштина, 27 септември 2022 (МИА) – Министерството за надворешни работи и дијаспора на Косово појасни вече...

Image

Остани поврзан