• понеделник, 17 јуни 2024
На денешен ден

На денешен ден

15 септември 2022 (МИА) 1776.- Во текот на американ...

Од верските календари

Од верските календари

15 септември 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулиј...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 15 септември 2022 (МИА) - Денеска е четврток, 15 септември 2022 година, 253-иот ден во годината...

МИА Најави – МКД

МИА Најави – МКД

15 септември 2022 Скопје – Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пенда...

Николовски: Креираме нов модел на субвенционирање, целта е да го зголемиме домашното производство

Николовски: Креираме нов модел на субвенционирање, целта е да го зголемиме домашното производство

Скопје, 14 септември 2022 (МИА) - Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовс...

По кибернападите врз Албанија телефонски разговор Рама - Столтенберг

По кибернападите врз Албанија телефонски разговор Рама - Столтенберг

Тирана,  14 септември 2022 (МИА) - По кибернападите врз институциите во Албанија од стр...

Претседателот на Челзи барал од Тухел да игра со 12 фудбалери

Претседателот на Челзи барал од Тухел да игра со 12 фудбалери

Лондон, 14 септември 2022 (МИА) – Првиот човек на Челзи, Тод Бојли, побарал...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

15 септември 2022  Брисел - Европската комисија ќе претстави предлог за нов инструмен...

Шведската премиерка го призна поразот на изборите и најави оставка

Шведската премиерка го призна поразот на изборите и најави оставка

Стокхолм, 14 септември 2022 (МИА) - Социјалдемократската премиерка на Шведска, Магдалена Андерсон, го п...

Пронајдена марихуана при претрес во Скопје

Пронајдена марихуана при претрес во Скопје

Скопје, 14 септември 2022 (МИА) - По добиени оперативни сознанија и наредба за претрес од Основен криви...

Полските туристки Лешиковски им изразија благодарност на спасувачите од Прилеп

Полските туристки Лешиковски им изразија благодарност на спасувачите од Прилеп

Прилеп, 14 септември 2022 (МИА) - Младите сестри Силв...

Евробаскет 2022: Франција повторно победи по продолженија

Евробаскет 2022: Франција повторно победи по продолженија

Берлин, 14 септември 2022 (МИА) – Француските кошаркари обезбедија пласман во полуфиналето на Европскот...

Георгиева: Силната зима може да доведе до социјални немири во Европа

Георгиева: Силната зима може да доведе до социјални немири во Европа

Вашингтон, 14 септември 2022 (МИА) - Силната зима може да доведе до социјални немири во Европа, каде ру...

Изложба на уметници од Меѓународната уметничка колонија на Попова Шапка

Изложба на уметници од Меѓународната уметничка колонија на Попова Шапка

Тетово, 14 септември 2022 (МИА) - Со отворање на колективната из...

Османи: Подготвени сме за силен интензитет на преговорите

Османи: Подготвени сме за силен интензитет на преговорите

Скопје, 14 септември 2022 (МИА)

Image

Остани поврзан