• e shtunë, 13 korrik 2024
Merc: Dera e BE-së është e hapur për anëtaret e reja, përfshirë edhe Ballkanin Perëndimor

Merc: Dera e BE-së është e hapur për anëtaret e reja, përfshirë edhe Ballkanin Perëndimor

Berlin, 1 maj 2024 (MIA) - Lideri i paritsë opozitare gjermane Unioni Kristian Demokratik (CDU), Fri...

Berbok bëri thirrje për pranim të shpejtë në BE të vendeve kandidate nga Ballkani Perëndimor

Berbok bëri thirrje për pranim të shpejtë në BE të vendeve kandidate nga Ballkani Perëndimor

Berlin, 29 prill 2024 (MIA) - Shefja e diplomacisë gjermane, Analena Berbok, bëri thirrje për pranim...

Kurti: Qëllimi i Kosovës është anëtarësimi në organizatat ndërkombëtare, BE dhe NATO

Kurti: Qëllimi i Kosovës është anëtarësimi në organizatat ndërkombëtare, BE dhe NATO

Berlin, 25 prill 2024 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në Berlin deklaroi se qëllimi...

KS i KB-së ka vendosur t'i përgjigjet kërkesës së autoriteteve palestineze për anëtarësim të plotfuqishëm

KS i KB-së ka vendosur t'i përgjigjet kërkesës së autoriteteve palestineze për anëtarësim të plotfuqishëm

 Nju-Jork, 9 prill 2024 (MIA) - Këshilli i Sigurimit i KB-së ka vendosur që deri në fund të kët...

Varheji: Nuk pres ndryshim në kornizën negociuese për Maqedoninë e Veriut, kriteret për anëtarësim janë të qarta

Varheji: Nuk pres ndryshim në kornizën negociuese për Maqedoninë e Veriut, kriteret për anëtarësim janë të qarta

Shkup, 8 prill 2024 (MIA) – Kriteret për anëtarësim të Maqedonisë së Ve...

Toshkovski: Asnjë nëpunës i policisë nuk mund të jetë anëtar i një partie politike

Toshkovski: Asnjë nëpunës i policisë nuk mund të jetë anëtar i një partie politike

 Shkup, 5 prill 2024 (MIA)  - Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski sot...

Kreshnik Ahmeti: Kosova me sukses e kaloi hapin e parë drejt anëtarësimit në Këshillin e Evropës

Kreshnik Ahmeti: Kosova me sukses e kaloi hapin e parë drejt anëtarësimit në Këshillin e Evropës

Prishtinë, 26 mars 2024 (MIA) - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Kreshnik Ahmeti njo...

Komiteti politik i APKE-së e miratoi rekomandimin e Dora Bakojanit për pranim të Kosovës në Këshillin e Evropës

Komiteti politik i APKE-së e miratoi rekomandimin e Dora Bakojanit për pranim të Kosovës në Këshillin e Evropës

Bruksel, 27 mars 2024 (MIA) - Komiteti politik i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, gja...

Gir: Nuk janë të sakta pohimet se BE-ja nuk e dëshiron Maqedoninë e Veriut, anëtarësimi i vendit do të jetë në dobi për të gjithë ne

Gir: Nuk janë të sakta pohimet se BE-ja nuk e dëshiron Maqedoninë e Veriut, anëtarësimi i vendit do të jetë në dobi për të gjithë ne

Shkup, 27 mars 2024 (MIA) - Nuk janë të vërteta pohimet se Bashkimi Evropian nuk dëshiron që Maqedon...

Petrovska dhe Mariçiq me rastin e katër vjetorit të anëtarësimit në NATO: Vendimet e vështira janë të vlefshme për qytetarët dhe shtetin

Petrovska dhe Mariçiq me rastin e katër vjetorit të anëtarësimit në NATO: Vendimet e vështira janë të vlefshme për qytetarët dhe shtetin

Shkup, 26 mars 2024 (MIA) - Guximi, përkushtimi dhe profesionalizmi na mundësuan sot në këtë seancë...

Qeveria do të mbajë seancë solemne me rastin e katërvjetorit të anëtarësimit në NATO

Qeveria do të mbajë seancë solemne me rastin e katërvjetorit të anëtarësimit në NATO

 Shkup, 26 mars 2024 (MIA) - Qeveria sot do të mbajë seancë solemne me rastin e përvjetorit të...

Seanca e Këshillit të Evropës për pranimin e Kosovës në anëtarësim është caktuar për më 27 mars

Seanca e Këshillit të Evropës për pranimin e Kosovës në anëtarësim është caktuar për më 27 mars

Paris, 25 mars 2024 (MIA) - Seanca e Komisionit për çështje politike dhe demokraci e Asamblesë parla...

Osmani drejtuar Hillit: Serbia as që mund të ëndërrojë anëtarësim në NATO

Osmani drejtuar Hillit: Serbia as që mund të ëndërrojë anëtarësim në NATO

Prishtinë, 20 mars 2024 (MIA) - Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i është kundërpërgjigjur ambasa...

Armenia ka ngrirë anëtarësimin   në Organizatën e Traktatit për Siguri Kolektive

Armenia ka ngrirë anëtarësimin në Organizatën e Traktatit për Siguri Kolektive

Jerevan, 23 shkurt 2024 (MIA) - Armenia ka ngrirë anëtarësimin në Organizatën e Traktatit për Siguri...

Mariçiq: Anëtarësimi në BE në vitin 2030 është mundësi reale

Mariçiq: Anëtarësimi në BE në vitin 2030 është mundësi reale

Shkup, 10 shkurt 2024 (MIA) - Në kuadër të vizitës në SHBA, zëvendëskryeministri i parë dhe zëvendës...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR