• e enjte, 20 qershor 2024
Kovaçevski: Nuk heqim dorë nga e ardhmja dhe lufta për shtet përparimtar dhe progresiv

Kovaçevski: Nuk heqim dorë nga e ardhmja dhe lufta për shtet përparimtar dhe progresiv

Shkup, 25 prill 2024 (MIA) - Kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski sonte nga mitingu qendror në Çuç...

Stoltenberg: Kina duhet të ndalojë së ndihmuari Rusinë në luftën kundër Ukrainës

Stoltenberg: Kina duhet të ndalojë së ndihmuari Rusinë në luftën kundër Ukrainës

Berlin, 25 prill 2024 (MIA) - Kina duhet të ndalojë së ndihmuari Rusinë në luftën kundër Ukrainës, n...

Putini paralajmëroi vizitë në Kinë në maj

Putini paralajmëroi vizitë në Kinë në maj

Moskë, 25 prill 2024 (MIA) - Presidenti rus, Vladimir Putin sot deklaroi se planifikon ta vizitojë K...

Kovaçevski: Zgjedhjet më 8 maj do të jenë të vështira, LSDM nuk do të heqë dorë nga e ardhmja evropiane e vendit

Kovaçevski: Zgjedhjet më 8 maj do të jenë të vështira, LSDM nuk do të heqë dorë nga e ardhmja evropiane e vendit

Shkup, 25 prill 2024 (MIA) - Zgjedhjet më 8 maj do të jenë shumë të vështira, por rezultati ende nuk...

Gutereshi bëri thirrje për dërgim të shpejtë të misionit për mbështetje të sigurisë në Haiti

Gutereshi bëri thirrje për dërgim të shpejtë të misionit për mbështetje të sigurisë në Haiti

Nju-Jork, 25 prill 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i KB-së, Antonio Guteresh ju bëri thirrje a...

Mickoski nga Struga bëri thirrje për bashkim shtetëror dhe mbështetje masive të koalicionit të kryesuar nga VMRO-DPMNE

Mickoski nga Struga bëri thirrje për bashkim shtetëror dhe mbështetje masive të koalicionit të kryesuar nga VMRO-DPMNE

Strugë, 25 prill 2024 (MIA) - Lideri i VMRO-DPMNE-së dhe bartësi i listës në Njësinë Zgjedhore 1, Hr...

Një anije ushtarake britanike parandaloi sulm nga Huthët ndaj një anije tregtare

Një anije ushtarake britanike parandaloi sulm nga Huthët ndaj një anije tregtare

Londër, 25 prill 2024 (MIA) - Britania e Madhe sot njoftoi se anija ushtarake e marinës mbretërore "...

Zelenski e falënderoi Xhonsonin dhe Shumerin për ndihmën amerikane për Ukrainën

Zelenski e falënderoi Xhonsonin dhe Shumerin për ndihmën amerikane për Ukrainën

Kiev, 25 prill 2024 (MIA) - Presidenti i Ukrainës, Volodomir Zelenski sot u falënderua për votimin e...

Vijojnë afatet për ankesa në KSHZ, nuk ka rivotim në tre vendvotimet në Kumanovë, do të shkarkohen këshillat zgjedhorë

Vijojnë afatet për ankesa në KSHZ, nuk ka rivotim në tre vendvotimet në Kumanovë, do të shkarkohen këshillat zgjedhorë

Shkup, 25 prill 2024 (MIA) - Votimi në tre vendvotimet në rajonin e Kumanovës ku dje kishte ndërprer...

Nuk ka marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit për përdorimin e dinarit, raundi i ri i bisedimeve më 13 maj

Nuk ka marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit për përdorimin e dinarit, raundi i ri i bisedimeve më 13 maj

Prishtinë, 25 prill 2024 (MIA) - Pas afro gjashtë orë bisedime, edhe sot nuk ka marrëveshje mes dele...

Raporti preliminar i CIVIL-it për zgjedhjet presidenciale: Ditë  paqësore e zgjedhjeve, garë demokratike dhe e ndershme zgjedhore

Raporti preliminar i CIVIL-it për zgjedhjet presidenciale: Ditë paqësore e zgjedhjeve, garë demokratike dhe e ndershme zgjedhore

Shkup, 25 prill 2024 Ditë e qetë zgjedhjesh, garë zgjedhore demokratike dhe e ndershme dhe &...

Mickoski: Pjesëmarrja masive përgjigje për bojkot të mundshëm të LSDM-së dhe BDI-së në rethin e dytë të zgjedhjeve

Mickoski: Pjesëmarrja masive përgjigje për bojkot të mundshëm të LSDM-së dhe BDI-së në rethin e dytë të zgjedhjeve

Ohër, 25 prill 2024 (MIA) - Përgjigje për bojkot të mundshëm  të LSDM-së dhe BDI-së në rrethin...

Në Somali janë vrarë 70 anëtarë të organizatës Al Shabab

Në Somali janë vrarë 70 anëtarë të organizatës Al Shabab

Mogadishu, 25 prill 2024 (MIA) - Në një operacion ajror kundër organizatës Al Shabab në Somali, janë...

Plani i Sunak për dërgimin e azilantëve në Ruanda edhe formalisht u bë ligj

Plani i Sunak për dërgimin e azilantëve në Ruanda edhe formalisht u bë ligj

Londër, 25 prill 2024 (MIA) - Mbreti britanik Çarls ka dhënë pajtueshmëri për ligjin, që janë k...

Nikolloski nga Strumica: Opozita shqiptare të bashkohet me ne dhe të formojmë qeveri

Nikolloski nga Strumica: Opozita shqiptare të bashkohet me ne dhe të formojmë qeveri

Shkup, 25 prill 2024 (MIA) - Qeveri e udhëhequr nga VMRO-DPMNE, ndërsa pasi në Maqedoni është rregul...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR