• e hënë, 17 qershor 2024
Osmani nga KB-ja në  Nju-Jork: Duhet t'i themi jo Rusisë

Osmani nga KB-ja në Nju-Jork: Duhet t'i themi jo Rusisë

Shkup, 23 shkurt 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, ka folur sot nga seli...

Dashtevski: Deri më tani janë paraqitur 11 kandidatë për president të shtetit, është parashtruar një paraqitje për deputet të pavarur

Dashtevski: Deri më tani janë paraqitur 11 kandidatë për president të shtetit, është parashtruar një paraqitje për deputet të pavarur

Shkup, 23 shkurt 2024 (MIA) - Deri më tani janë paraqitur 11 kandi...

Bojmacaliev: Dërgesa e fundit e formularëve është dëshmi se sistemi funksionon

Bojmacaliev: Dërgesa e fundit e formularëve është dëshmi se sistemi funksionon

Shkup, 23 shkurt 2024 (MIA) - Dërgesa e fundit e formularëve është dëshmi se sistemi funksionon...

Nuk ka bllokadë në vendkalimin kufitar Evzoni

Nuk ka bllokadë në vendkalimin kufitar Evzoni

 Strumicë, 23 shkurt 2024 (MIA)  - Vendkalimi kufitar Evzoni (Bogorodicë) sonte nuk është...

Bajden: SHBA-ja nuk mund t'ia kthejë shpinën Ukrainës

Bajden: SHBA-ja nuk mund t'ia kthejë shpinën Ukrainës

Uashington, 23 shkurt 2024 (MIA) - Presidenti amerikan, Xho Bajden paralajmëroi se SHBA-ja nuk...

Izet Mexhiti: Me nxjerrjen e kandidatit për president, BDI po përçan votën shqiptare

Izet Mexhiti: Me nxjerrjen e kandidatit për president, BDI po përçan votën shqiptare

23 shkurt 2024   Lideri i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti ka thënë se me nxjerr...

Blinken: Lagjet hebraike janë në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare

Blinken: Lagjet hebraike janë në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare

Jerusalem, 23 shkurt 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i Shtetit, Entoni Blinken, sot, pas parala...

Ish-kancelari austriak Kurc u dënua me kusht për deklarata të rreme

Ish-kancelari austriak Kurc u dënua me kusht për deklarata të rreme

 Vjenë, 23 shkurt 2024 (MIA) - Ish-kancelari austriak Sebastian Kurc sot është dënuar me  ...

Ndërtesa e MPJsë u ndriçua me ngjyrat e flamurit ukrainas në prag të dyvjetorit të pushtimit rus të Ukrainës

Ndërtesa e MPJsë u ndriçua me ngjyrat e flamurit ukrainas në prag të dyvjetorit të pushtimit rus të Ukrainës

 Shkup, 23 shkurt 2024 (MIA)  - Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme (MPJ) sonte ësh...

Komuna e Tetovës do të bashkëpunojë me qytetin e Kavajës të Shqipërisë

Komuna e Tetovës do të bashkëpunojë me qytetin e Kavajës të Shqipërisë

Tetovë, 23 shkurt 2024 (MIA) - Komuna e Tetovës informoi se kryetari Bi...

Në Paris filluan negociatat për ndërprerje të zjarrit në Gazë

Në Paris filluan negociatat për ndërprerje të zjarrit në Gazë

Paris, 23 shkurt 2024 (MIA) - Negociatat për ndërprerje të zjarrit në Rripin e Gazës filluan so...

BDI: VMRO dhe LSDM kundër idesë tonë për zgjedhjen e presidentit në Kuvend

BDI: VMRO dhe LSDM kundër idesë tonë për zgjedhjen e presidentit në Kuvend

23 shkurt 2024   Me aktualizimin e idesë sonë programore për ndryshimin e koncepti...

Amnesti Interneshënëll kërkon që talebanët të ndalojnë ekzekutime në Afganistan

Amnesti Interneshënëll kërkon që talebanët të ndalojnë ekzekutime në Afganistan

 Islamabad, 23 shkurt 2024 (MIA) - Organizata për të Drejtat e Njeriut Amnest Interneshënëll so...

ZGJEDHJET 2024/Osmani: Zgjedhjet presidenciale janë një referendum për rrumbullaksimin e barazisë së plotë në vend

ZGJEDHJET 2024/Osmani: Zgjedhjet presidenciale janë një referendum për rrumbullaksimin e barazisë së plotë në vend

23 shkurt 2024  Përshëndetje miq nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, &nbs...

Apeli e refuzoi kërkesën e babait të Vanjës për t'u liruar nga paraburgimi

Apeli e refuzoi kërkesën e babait të Vanjës për t'u liruar nga paraburgimi

Shkup, 23 shkurt 2024 (MIA) - Gjykata e Apelit Shkup e refuzoi kërkesën e mbrojtjes së Aleksand...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR