• e hënë, 17 qershor 2024
Toshkovski: Dy persona janë arrestuar për vrasjen e mjekut në Hekuranë

Toshkovski: Dy persona janë arrestuar për vrasjen e mjekut në Hekuranë

Shkup, 27 mars 2024 (MIA) - Dy persona janë arrestuar lidhur me vrasjen e mjekut në lagjen Hekuranë...

Kreshnik Ahmeti: Kosova me sukses e kaloi hapin e parë drejt anëtarësimit në Këshillin e Evropës

Kreshnik Ahmeti: Kosova me sukses e kaloi hapin e parë drejt anëtarësimit në Këshillin e Evropës

Prishtinë, 26 mars 2024 (MIA) - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Kreshnik Ahmeti njo...

Komiteti politik i APKE-së e miratoi rekomandimin e Dora Bakojanit për pranim të Kosovës në Këshillin e Evropës

Komiteti politik i APKE-së e miratoi rekomandimin e Dora Bakojanit për pranim të Kosovës në Këshillin e Evropës

Bruksel, 27 mars 2024 (MIA) - Komiteti politik i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, gja...

VLEN hap shtabin zgjedhor në Tearcë

VLEN hap shtabin zgjedhor në Tearcë

27 mars 2024 Koalicioni opozitar shqiptar VLEN sonte ka hapur shtabin e saj në Tearcë. Edhe...

Kuleba: Maqedonia e Veriut është mike e mirë e Ukrainës, bëri shumë për të na ndihmuar

Kuleba: Maqedonia e Veriut është mike e mirë e Ukrainës, bëri shumë për të na ndihmuar

Uashington, 27 mars 2024 (MIA) - Maqedonia e Veriut është mike e mirë e Ukrainës dhe bëri shumë për...

Tre të vdekur dhe një numër i madh i të plagosurve në sulmet ruse ndaj katër zonave ukrainase

Tre të vdekur dhe një numër i madh i të plagosurve në sulmet ruse ndaj katër zonave ukrainase

Kiev, 27 mars 2024 (MIA) - Tre persona u vranë, ndërsa një numër i madh u plagosën në sulmet ruse nd...

Demiri dhe dr.Dimitrov: Vazhdimi i marrëdhënies së punës i mjekëve të cilët kanë mbushur 64 vjet - mjekët e rinj mësojnë nga ekspertë me përvojë të dëshmuar

Demiri dhe dr.Dimitrov: Vazhdimi i marrëdhënies së punës i mjekëve të cilët kanë mbushur 64 vjet - mjekët e rinj mësojnë nga ekspertë me përvojë të dë...

27 mars 2024  Ministri i Shëndetësisë, d-r. Ilir Demiri, sot ka zhvilluar takim me krye...

Shollci paralajmëroi dinamikë të re në integrimin evropian të Ballkanit Perëndimor, pa pengesa nga kontestet dypalëshe

Shollci paralajmëroi dinamikë të re në integrimin evropian të Ballkanit Perëndimor, pa pengesa nga kontestet dypalëshe

Berlin, 27 mars 2024 (MIA) - Kancelari gjerman Ollaf Shollc sot deklaroi se fuqishëm angazhohet për...

Toshkovski: Edhe krahas pengesave, do të bëj çmos që MPB të garantojë organizimin e zgjedhjeve të sigurta

Toshkovski: Edhe krahas pengesave, do të bëj çmos që MPB të garantojë organizimin e zgjedhjeve të sigurta

Shkup, 27 mars 2024 (MIA) - Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski deklaroi sot se...

MIA Flesh

MIA Flesh

27 mars/ 2024/ 18:00 Shkup - Me pikë demonstruese "Egzercir" në performancë...

Përfaqësuesit e BDI-së zhvilluan takim pune me OEMVP

Përfaqësuesit e BDI-së zhvilluan takim pune me OEMVP

27 mars 2024 Përfaqësuesit e Bashkimit Demokratik për Integrim, Bujar Osmani ministër i Punë...

Rufi Osmani lartëson figurën e Arben Taravarit: Rikthen shpresën e humbur te shqiptarët

Rufi Osmani lartëson figurën e Arben Taravarit: Rikthen shpresën e humbur te shqiptarët

27 mars 2024 Kandidati i VLEN-it, për president të shtetit, Arben Taravari, ka zhvilluar tak...

KSHZ miratoi Udhëzimin që në zgjedhjet e dyfishta më 8 maj në vendvotime të shkohet njëherë

KSHZ miratoi Udhëzimin që në zgjedhjet e dyfishta më 8 maj në vendvotime të shkohet njëherë

Shkup, 27 mars 2024 (MIA) - Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) sot me katër vota "për" dhe dy "...

Sela dhe Lloga nuk e pranojnë utimatumin e

Sela dhe Lloga nuk e pranojnë utimatumin e "Vlen" që të ndërrojnë mendje deri të shtunën dhe t'i marrin vulat e ASH-së për për paraqitje të pavarur

Shkup, 27 mars 2024 (MIA) - Koalicioni "Vlen" sot u ka dhënë ultimatum Zijadin Selës dhe Krenar Llog...

Takim i nënkryetarit Misovski me kryerevizorët shtetërorë të Maqedonisë së Veriut dhe Polonisë

Takim i nënkryetarit Misovski me kryerevizorët shtetërorë të Maqedonisë së Veriut dhe Polonisë

Shkuo, 27 mars 2024 Nënkryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Goran Miso...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR