• e mërkurë, 17 korrik 2024
Rama: Vlora e filloi rrugëtimin si Qyteti evropian i Sportit për vitin 2024

Rama: Vlora e filloi rrugëtimin si Qyteti evropian i Sportit për vitin 2024

Tiranë, 25 mars 2024 (MIA) - Qyteti shqiptar Vlora, i cili është zgjedhur për "Qytet evropian t...

Putin: Islamistë radikalë qëndrojnë pas sulmit në sallën e koncerteve në Moskë, por Kievi është i involvuar në ndonjë mënyrë

Putin: Islamistë radikalë qëndrojnë pas sulmit në sallën e koncerteve në Moskë, por Kievi është i involvuar në ndonjë mënyrë

Moskë, 25 mars 2024 (MIA) - Presidenti rus Vlladimir Putin sot për herë të parë pranoi se "isla...

Lajçak: Në Bruksel sot janë sqaruar hollësira të rëndësishme për përdorimin e dinarit në Kosovë

Lajçak: Në Bruksel sot janë sqaruar hollësira të rëndësishme për përdorimin e dinarit në Kosovë

Bruksel, 25 mars 2024 (MIA) - Përfaqësuesi i posaçëm i BE-së për Ballkanin Perëndimor, Miroslla...

BE-ja e ka përshëndetur rezolutën e Këshilit të Sigurimit të KB-së për armëpushim në Gazë

BE-ja e ka përshëndetur rezolutën e Këshilit të Sigurimit të KB-së për armëpushim në Gazë

Bruksel, 25 mars 2024 (MIA) - Kryetarja e Këshillit Evropian, Sharl Mishel dhe e Komisionit Evr...

SHBA-ja i ka hedhur posht si propagandë e Kremlinit pohimet e Rusisë për

SHBA-ja i ka hedhur posht si propagandë e Kremlinit pohimet e Rusisë për "lidhje ukrainase" me sulmin terrorist në Moskë

Uashington, 25t mars 2024 (MIA) - Shtëpia e Bardhë i ka hedhur posht pohimet ruse se të shtënat në s...

Shtëpia e Bardhë: Abstenimi i SHBA-së për Rezolutën për armëpushim në Gazë nuk është ndryshim i politikës

Shtëpia e Bardhë: Abstenimi i SHBA-së për Rezolutën për armëpushim në Gazë nuk është ndryshim i politikës

Uashington, 25 mars 2024 (MIA) - Zëdhënësi i Këshillit për siguri kombëtare të Shtëpisë së Bard...

Bytyqi nga forumi i biznesit Çeki-RMV i biznesit në Manastir: Maqedonia e Veriut është një partner stabil dhe i besueshëm për investitorët

Bytyqi nga forumi i biznesit Çeki-RMV i biznesit në Manastir: Maqedonia e Veriut është një partner stabil dhe i besueshëm për investitorët

Manastir, 25 mars 2024 (MIA) - Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut për...

Hamasi e përshëndet rezolutën e KB-së, me të cilën bëhet thirrje për armëpushim në Rripin e Gazës

Hamasi e përshëndet rezolutën e KB-së, me të cilën bëhet thirrje për armëpushim në Rripin e Gazës

Gazë, 25 mars 2924 (MIA) - Hamasi e ka përshëndetur rezolutën e KB-së, me të cilën bëhet thirrje për...

Përleshje mes turqve dhe kurdëve në Bruksel, ka të lënduar lehtë

Përleshje mes turqve dhe kurdëve në Bruksel, ka të lënduar lehtë

Bruksel, 25 mars 2024 (MIA) - Në afërsi të Parlamentit Evropian në Bruksel sot shpërthyen trazira me...

Netanjahu i zemëruar për shkak të rezolutës së miratuar të KB-së, e anuloi vizitën e delegacionit izraelit në Uashington

Netanjahu i zemëruar për shkak të rezolutës së miratuar të KB-së, e anuloi vizitën e delegacionit izraelit në Uashington

Tel-Aviv, 25 mars 2024 (MIA) - Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu, e ka anuluar vizitën e p...

Xhaferi në Tearcë: Investimi në komunat siguron zhvillim vendor dhe të ardhme për qytetarët

Xhaferi në Tearcë: Investimi në komunat siguron zhvillim vendor dhe të ardhme për qytetarët

Shkup, 25 mars 2024 (MIA) - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi...

MIA Flesh

MIA Flesh

25 mars/ 2024/ 18:00 Shkup - Me kyçjen e TEC Negotinë drejt SHA EMV, është...

Bislimi: Propozimet e Kosovës dhe Serbisë për dinarin janë larg njëra-tjetrës, ka nevojë për takim të ri

Bislimi: Propozimet e Kosovës dhe Serbisë për dinarin janë larg njëra-tjetrës, ka nevojë për takim të ri

Prishtinë, 25 mars 2024 (MIA) - Zëvendëskyeministri dhe kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Ser...

Shqipëri: Refuzohet kërkesa e Berishës për t'i lejuar të marrë pjesë në seancat plenare

Shqipëri: Refuzohet kërkesa e Berishës për t'i lejuar të marrë pjesë në seancat plenare

Tiranë, 25 mars 2024 (MIA) - Gjykata Speciale e Apelit në Tiranë ka refuzuar kërkesën e liderit të k...

Seanca e Këshillit të Evropës për pranimin e Kosovës në anëtarësim është caktuar për më 27 mars

Seanca e Këshillit të Evropës për pranimin e Kosovës në anëtarësim është caktuar për më 27 mars

Paris, 25 mars 2024 (MIA) - Seanca e Komisionit për çështje politike dhe demokraci e Asamblesë parla...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR