• e hënë, 17 qershor 2024
Dimitrievski nga Tetova: Maqedonia kërkon president, që do të dalë nga qytetarët dhe do të jetë president i qytetarëve

Dimitrievski nga Tetova: Maqedonia kërkon president, që do të dalë nga qytetarët dhe do të jetë president i qytetarëve

Shkup, 9 prill 2024 (MIA) - Karvani i Maksim Dimitrievskit, kandidat për president të Maqedonisë nga...

Karvan humanitar nga EBA për herë të parë ka arritur në rrugë tokësore në Rripin verior të Gazës

Karvan humanitar nga EBA për herë të parë ka arritur në rrugë tokësore në Rripin verior të Gazës

Gaza, 9 prill 2024 (MIA) - Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) njoftuan sot se karvani i tyre me ndihma...

Gjykata e Lartë e Tiranës vendosi që Berisha të mbetet në arrest shtëpie

Gjykata e Lartë e Tiranës vendosi që Berisha të mbetet në arrest shtëpie

Tiranë, 9 maj 2024 (MIA) -  Gjykata e Lartë e Tiranës e ka rrëzuar rekursin e ish-kryeministrit...

Qeveria: Ditë jopune më 24 prill dhe 8 maj për shkak të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare

Qeveria: Ditë jopune më 24 prill dhe 8 maj për shkak të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare

Shkup, 9 prill 2024 (MIA) - Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme e ka shqyrtuar dhe mir...

Tre persona kanë humbur jetën pas shpërthimit në hidrocentralin  afër Bolonjës

Tre persona kanë humbur jetën pas shpërthimit në hidrocentralin afër Bolonjës

Romë, 9 prill 2024 (MIA) - Tre persona kanë humbur jetën në shpërthimin në hidrocentralin afër Bolon...

Zelenski: Rusia po përpiqet t'i dëbojë njerëzit nga Harkovi dhe nga rajoni

Zelenski: Rusia po përpiqet t'i dëbojë njerëzit nga Harkovi dhe nga rajoni

Kiev, 9 prill 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski, duke iu drejtuar ukrainasve theks...

Berbok: Gjermania nuk mund të dërgojë

Berbok: Gjermania nuk mund të dërgojë "Patriot" në Ukrainë

Berlin, 9 prill 2024 (MIA) - Gjermania pothuajse i ka ezauruar rezervat e saj të sistemit "Patriot"...

Ganiu: Paska dalë në Çair falsifikatori i thirrjes akademike Arbër Ademi për të mashtruar edhe njëherë

Ganiu: Paska dalë në Çair falsifikatori i thirrjes akademike Arbër Ademi për të mashtruar edhe njëherë

Shkup, 9 prill 2024 Paska dalë në Çair falsifikatori i thirrjes akademike Arbër Ademi për të...

Lojd Ostin: SHBA-ja nuk ka dëshmi se Izraeli kryen gjenocid në Gaza

Lojd Ostin: SHBA-ja nuk ka dëshmi se Izraeli kryen gjenocid në Gaza

Uashington, 9 prill 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Loyd Ostin, në seancën e sotme dëgj...

Taravari ua uroi Fitër Bajramin të gjithë besimtarëve myslimanmë

Taravari ua uroi Fitër Bajramin të gjithë besimtarëve myslimanmë

Shkup, 9 prill 2024 Kandidati për President nga radhët e VLEN, Arben Taravari, shpreh urimet...

Shpërthim në një hidrocentral në Itali, 10 persona janë lënduar dhe gjashtë janë zhdukur

Shpërthim në një hidrocentral në Itali, 10 persona janë lënduar dhe gjashtë janë zhdukur

Romë, 9 prill 2024 (MIA) - Gjashtë persona konsiderohen të zhdukur, ndërsa 10 janë lënduar, katër pr...

QMK: Një blegtor sulmohet nga ariu në malin Mukos në atarin e fshatit Omoran

QMK: Një blegtor sulmohet nga ariu në malin Mukos në atarin e fshatit Omoran

Shkup, 9 prill 2024 (MIA) - Qendra për menaxhim me kriza informoi se ka pasur sulm të rrezikshëm nga...

Presidenti i Shqipërisë e ka nënshkruar ligjin e amnistisë, me të cilin do të përfshihen edhe persona të dënuar për korrupsion

Presidenti i Shqipërisë e ka nënshkruar ligjin e amnistisë, me të cilin do të përfshihen edhe persona të dënuar për korrupsion

Tiranë, 9 prill 2024 (MIA) - Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka nënshkruar sot ligjin për amnis...

MIA FLESH

MIA FLESH

18:0/9 prill 2024 Shkup, 9 prill 2024 (MIA) - Në vazhdën e ngjarjeve në kuadër të fushatës s...

Kandidati për president dhe liderët e VLEN-it takojnë të dërguarin e posaçëm të Sllovenisë për Ballkanin Perëndimor, Frangesh

Kandidati për president dhe liderët e VLEN-it takojnë të dërguarin e posaçëm të Sllovenisë për Ballkanin Perëndimor, Frangesh

Shkup, 9 prill 2024 (MIA) - Në selinë e Lëvizjes Demokratike, liderët dhe përfaqësuesit e partive të...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR