• e martë, 18 qershor 2024
Bytyqi: Të bashkuar dhe solidarë në 1 maj, me fitoren e LSDM-së më 8 maj për paga edhe më të larta për punëtorët

Bytyqi: Të bashkuar dhe solidarë në 1 maj, me fitoren e LSDM-së më 8 maj për paga edhe më të larta për punëtorët

Shkup, 1 maj 2024   “Vota për numrin një, për LSDM-në dhe Koalicionin për Ardhmëri...

VLEN: Pas 8 majit  do të investojmë në pikat turistike të Tetovës dhe të rajonit

VLEN: Pas 8 majit do të investojmë në pikat turistike të Tetovës dhe të rajonit

Shkup, 1 maj 2024 Bashkë me Forumin e Gruas dhe rininë e VLEN sot qëndruam në Gurin e Sidoll...

Filloj regjistrimi i nxënësve të klasës së parë për vitin shkollor 2024/2025

Filloj regjistrimi i nxënësve të klasës së parë për vitin shkollor 2024/2025

Shkup, 1 maj 2024 (MIA) - Në shkollat ​​fillore në vend në muajin maj do të zbatohet regjistrimi i n...

Merc: Dera e BE-së është e hapur për anëtaret e reja, përfshirë edhe Ballkanin Perëndimor

Merc: Dera e BE-së është e hapur për anëtaret e reja, përfshirë edhe Ballkanin Perëndimor

Berlin, 1 maj 2024 (MIA) - Lideri i paritsë opozitare gjermane Unioni Kristian Demokratik (CDU), Fri...

"Front Europian: Sot kemi vendosur që të solidarizohemi me gjithë punëtorët të cilëve ju shkelen të drejtat themelore

Shkup, 1 maj 2024  Sot, më 1 maj, kur të gjithë dalin në piknik, ne si “Front Europian”...

Në Florida ka hyrë në fuqi ndalesa për abort pas gjashtë javëve shtatzani

Në Florida ka hyrë në fuqi ndalesa për abort pas gjashtë javëve shtatzani

Xheksonvil, 1 maj 2024 (MIA) - Në Florida sot ka hyrë në fuqi ligji i ri që ndalon shumicën e aborte...

Numër rekord i emigrantëve e kanë kaluar La Manshin katër muajt e parë të vitit

Numër rekord i emigrantëve e kanë kaluar La Manshin katër muajt e parë të vitit

Londër, 1 maj 2024 (MIA) - Numri i emigrantëve që kanë arritur në Britaninë e Madhe pasi kanë kaluar...

Hamasi kërkon që Izraeli t'i sqarojë kushtet e veta për armëpushimin

Hamasi kërkon që Izraeli t'i sqarojë kushtet e veta për armëpushimin

Gaza, 1 maj 2024 (MIA) - Grupi militant Hamasi sot ka kërkuar nga Katari dhe Egjipti, si ndërmjetësu...

Përleshje në Stamboll mes policisë dhe protestuesve, të cilët e kanë shënuar Ditën ndërkombëtare të punës

Përleshje në Stamboll mes policisë dhe protestuesve, të cilët e kanë shënuar Ditën ndërkombëtare të punës

Stamboll, 1 maj 2024 (MIA) - Policia turke ka ndërhyrë për të penguar grupet që të arrijnë në sheshi...

Ambasada RMV-së në Tiranë për shtetasit tanë, që do të pushojnë në Shqipëri publikoi numra të telefonit për raste emergjente

Ambasada RMV-së në Tiranë për shtetasit tanë, që do të pushojnë në Shqipëri publikoi numra të telefonit për raste emergjente

Tiranë, 1 maj 2024 (MIA) - Para fillimit të sezonit kryesor turistik në Shqipëri dhe duke marrë para...

Fronti Europian: Koalicioni “VLEN” po kërkon bekimin e Mickoskit për të qenë pjesë e Qeverisë

Fronti Europian: Koalicioni “VLEN” po kërkon bekimin e Mickoskit për të qenë pjesë e Qeverisë

Shkup, 1 maj 2024 Çdo parti apo koalicion ka për qëllim të merr bekimin e votuesit të vet dh...

Banka popullore: Të kontrollohet dizajni i anës së përparme dhe të pasme të monedhës së euros dhe skajit të saj

Banka popullore: Të kontrollohet dizajni i anës së përparme dhe të pasme të monedhës së euros dhe skajit të saj

Shkup, 1 maj 2024 (MIA) - Banka popullore e Maqedonisë së Veriut i...

Më shumë se 40 persona të arrestuar në një operacion kundër

Më shumë se 40 persona të arrestuar në një operacion kundër "Shtetit islamik" në Turqi

Ankara, 1 maj 2024 (MIA) - Më shumë se 40 persona janë arrestuar në Turqi gjatë operacionit kun...

Kejn: Mund të nxjerrim shumë elemente pozitive nga barazimi me Realin

Kejn: Mund të nxjerrim shumë elemente pozitive nga barazimi me Realin

Munih, 1 maj 2024 (MIA) - Sulmuesi i Bajernit, Heri Kejn foli për barazimin e mbrëmshëm me Real...

KSL me akademi solemne e shënoi Ditën ndërkombëtare të punës

KSL me akademi solemne e shënoi Ditën ndërkombëtare të punës

Shkup, 1 maj 2024 (MIA) - Konfederata e sintikatave të lira të Maq...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR