• e hënë, 17 qershor 2024
Kovaçevski: Ka dy blloqe politike - pro BE-së e udhëhequr nga LSDM-ja dhe kundër BE-së e udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja

Kovaçevski: Ka dy blloqe politike - pro BE-së e udhëhequr nga LSDM-ja dhe kundër BE-së e udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja

Shkup, 20 mars 2024 (MIA) - Pa LSDM-në nuk ka proces të integrimit evropian të vendit. Në vendin ton...

Këshilli gjyqësor miratoi konkluzë për vazhdimin e procedurës për zgjedhjen e dy anëtarëve të Këshillit

Këshilli gjyqësor miratoi konkluzë për vazhdimin e procedurës për zgjedhjen e dy anëtarëve të Këshillit

Shkup, 20 mars 2024 (MIA) - Këshilli gjyqësor në seancën e sotme miratoi konkluzë për vazhdimin e pr...

CIF miratoi financimin e Planit investues të Maqedonisë së Veriut për tranzicion të përshpejtuar energjetik

CIF miratoi financimin e Planit investues të Maqedonisë së Veriut për tranzicion të përshpejtuar energjetik

Shkup, 20 mars 2024 (MIA) - Fondi klimatik për investime (CIF) miratoi Planin investues për Maqedoni...

Për herë të tretë AUV-së i ndahet certifikatë ndërkombëtare për menaxhim të cilësisë

Për herë të tretë AUV-së i ndahet certifikatë ndërkombëtare për menaxhim të cilësisë

Shkup, 20 mars 2024 (MIA) - Trupi certifikues Quality Austria i dha për herë të tretë certifikatën n...

Ten Hag e di se pozicioni i tij në Mançester Junajted nuk është i sigurt

Ten Hag e di se pozicioni i tij në Mançester Junajted nuk është i sigurt

Mançester, 20 mars 2024 (MIA)  - Trajneri i Mançester Junajtedit, Erik ten Hag nuk është i sigu...

Hamasi: Izrael negativisht i iu përgjigj propozimit tonë për armëpushim

Hamasi: Izrael negativisht i iu përgjigj propozimit tonë për armëpushim

 Bejrut, 20 mars 2024 (MIA)  - Funksionari i lartë i Hamasit, Osama Hamdan, sot deklaroi s...

Bajden dhe Tramp fituan në zgjedhjet preliminare në Kanzas, Ohajo, Arizonë dhe Ilinois

Bajden dhe Tramp fituan në zgjedhjet preliminare në Kanzas, Ohajo, Arizonë dhe Ilinois

Uashington, 20 mars 2024 (MIA) - Presidenti i SHBA-së, Xho Bajden dhe ish-presidenti Donalld Tr...

"Ranë" Fejsbuku, Instagrami dhe Mesinxheri

Nju-Jork, 20 mars 2024 (MIA) - Përdoruesit e rrjeteve sociale në mbarë botën po raportojnë probleme...

Policia ukrainase kumtoi për tre të vdekur në sulmet rue ndaj Harkovit

Policia ukrainase kumtoi për tre të vdekur në sulmet rue ndaj Harkovit

Harkov, 20 mars 2024 (MIA) - Tre persona e humbën jetën, ndërsa së paku pesë janë lënduar në su...

Blinken të premten përsëri viziton Izraelin

Blinken të premten përsëri viziton Izraelin

Uashington, 20 mars 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i shtetit Entoni Blinken të premten do ta vizito...

Xhaferi, Shaqiri dhe Stojanovski për vizitë të SHFK

Xhaferi, Shaqiri dhe Stojanovski për vizitë të SHFK "Todor Janev" në komunën e Çashkës

Çashkë, 20 mars 2024 (MIA) - Kryeministri Talat Xhaferi së bashku me ministrin e Arsimit dhe Shkencë...

Protestë para selisë së Agjencisë së KB-së për Ndihmë të Refugjatëve Palestinezë në Jerusalem

Protestë para selisë së Agjencisë së KB-së për Ndihmë të Refugjatëve Palestinezë në Jerusalem

Jerusalem, 20 mars 2024 (MIA)  - Dhjetëra persona u mblodhën sot në një demonstratë para selisë...

Bojmacaliev: Janë parashtruar 200 kallëzime penale kundër 865 kryerësve në periudhën kohore 2017-2023 nga Departamenti për shkatërrimin e krimit të organizuar dhe serioz

Bojmacaliev: Janë parashtruar 200 kallëzime penale kundër 865 kryerësve në periudhën kohore 2017-2023 nga Departamenti për shkatërrimin e krimit të or...

Shkup, 20 mars 2024 (MIA)- Zëvendësministri plotësues i Punëve të Brendshme, Mitko Bojmacaliev sot s...

Trajkovski: SOS Fshati i fëmijëve kujdeset për 180 fëmijë, kemi 86 familje kujdestare

Trajkovski: SOS Fshati i fëmijëve kujdeset për 180 fëmijë, kemi 86 familje kujdestare

Shkup, 20 mars 2024 (MIA) - SOS Fshati i fëmijëve - Maqeodni kujde...

Shojgu: Ushtarët rusë e shtyjnë armikun nga pozicionet e tyre, do të krijohen dy armata të reja dhe 30 formacione

Shojgu: Ushtarët rusë e shtyjnë armikun nga pozicionet e tyre, do të krijohen dy armata të reja dhe 30 formacione

 Moskë, 20 mars 2024 (MIA) - Rusia njoftoi se trupat e saj po i shtypin forcat ukrainase dhe se...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR