• e mërkurë, 24 korrik 2024
Debat në Gjykatën Supreme nëse shteti është përgjegjës që qytetarët e Maqedonisë thithin ajër të ndotur

Debat në Gjykatën Supreme nëse shteti është përgjegjës që qytetarët e Maqedonisë thithin ajër të ndotur

Shkup, 11 korrik 2024 (MIA) - Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në një seancë...

LSM më 2 prill në protestë për shkak të vendimit të Gjykatës së Lartë, do të protestojë edhe më 1 maj

LSM më 2 prill në protestë për shkak të vendimit të Gjykatës së Lartë, do të protestojë edhe më 1 maj

Shkup, 28 mars 2024 (MIA) - Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë paralajmëron disa protesta në periudh...

Gjykata Supreme e Izraelit anulon përkohësisht kthimin në Rripin e Gazës të pacientëve palestinezë të trajtuar në Tel Aviv dhe Jerusalem

Gjykata Supreme e Izraelit anulon përkohësisht kthimin në Rripin e Gazës të pacientëve palestinezë të trajtuar në Tel Aviv dhe Jerusalem

Tel Aviv, 21 mars 2024 (MIA) - Gjykata Supreme e Izraelit përkohësisht e anuloi zbatimin e vendimit...

Gjykata Supreme e refuzoi ankesën kundër masës

Gjykata Supreme e refuzoi ankesën kundër masës "paraburgim" për babain e Vanja Gjorçevska

Shkup, 13 mars 2024 (MIA) - Ankesa kundër masës "paraburgim" të të dyshuarit Aleksandar Gjorçevski,...

Në Gjykatën Supreme seancë publike pas apelit për paraburgimin e vazhduar të babait të Vanjës së vrarë

Në Gjykatën Supreme seancë publike pas apelit për paraburgimin e vazhduar të babait të Vanjës së vrarë

Shkup, 13 mars 2024 (MIA) - Në Gjykatën Supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut sot me fillim...

Në Gjykatën Supreme nesër seancë publike pas apelit për arrestin e vazhduar të babait të Vanjës së vrarë

Në Gjykatën Supreme nesër seancë publike pas apelit për arrestin e vazhduar të babait të Vanjës së vrarë

Shkup, 12 mars 2024 (MIA) - Në Gjykatën Supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut nesër me filli...

Berisha mbetet në arrest shtëpiak, Gjykata supreme ia refuzoi ankesën

Berisha mbetet në arrest shtëpiak, Gjykata supreme ia refuzoi ankesën

Tiranë, 5 mars 2024 (MIA) - Gjykata supreme sot e hodhi poshtë ankesën e ish-kryeminisstrit të...

Tramp për aktvendimin e Gjykatës supreme: Fitore e madhe dhe e rëndësishme për Amerikën

Tramp për aktvendimin e Gjykatës supreme: Fitore e madhe dhe e rëndësishme për Amerikën

Uashington, 4 mars 2024 (MIA) - Kandidati i Partisë republikane për nominimin presidencial, Don...

Gjykata Supreme e SHBA-së:  Tramp nuk mund të hiqet nga zgjedhjet preliminare në Kolorado

Gjykata Supreme e SHBA-së: Tramp nuk mund të hiqet nga zgjedhjet preliminare në Kolorado

Uashington, 4 mars 2024 (MIA) - Largimi i ish presidentit amerikan Donald Tramp nga zgjedhjet prelim...

Gjykata supreme e SHBA-së do të vendos për imunitetin e Trampit nga ndjekja penale

Gjykata supreme e SHBA-së do të vendos për imunitetin e Trampit nga ndjekja penale

Uashington, 29 shkurt 2024 (MIA) - Gjykata supreme e SHBA-së dje ka pranuar kërkesën për të vendosur...

Tramp i kërkoi Gjykatës Supreme të pezullojë vendimin gjyqësor që i heq atij imunitetin absolut

Tramp i kërkoi Gjykatës Supreme të pezullojë vendimin gjyqësor që i heq atij imunitetin absolut

Uashington, 13 shkurt 2024 (MIA) - Mbrëmë, ish presidenti Donald Tramp paraqiti një kërkesë në Gjyka...

LSM kërkon dorëheqje të tre gjyqtarëve që kanë marrë vendim për marrjen e ndërtesës, paralajmërojnë procedurë edhe para Këshillit gjyqësor

LSM kërkon dorëheqje të tre gjyqtarëve që kanë marrë vendim për marrjen e ndërtesës, paralajmërojnë procedurë edhe para Këshillit gjyqësor

Shkup, 31 janar 2024 (MIA) - Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë kërkon dorëheqjen e gjyqtarëve Shpen...

Gjykata Supreme konfirmoi se ka gjykuar në interes të shtetit  lidhur me pronësinë e ndërtesës së LSM-së

Gjykata Supreme konfirmoi se ka gjykuar në interes të shtetit lidhur me pronësinë e ndërtesës së LSM-së

Shkup, 24 janar 2024 (MIA) - Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot kumtoi se më 0...

Kovaçevski: Unë jam në anën e LSM-së, nuk komentoj vendime gjyqësore

Kovaçevski: Unë jam në anën e LSM-së, nuk komentoj vendime gjyqësore

Shkup, 24 janar 2024 (MIA) - Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot në një deklaratë për mediat tha se...

Trampi dërgoi ankesë në Gjykatën Supreme për  anulimin e ndalesës për votim në Kolorado

Trampi dërgoi ankesë në Gjykatën Supreme për anulimin e ndalesës për votim në Kolorado

Uashington, 4 janar 2024 (MIA) - Ish presidenti i SHBA-së, Donald Tramp, dërgoi ankesë në Gjykatën S...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR