• e hënë, 24 qershor 2024
Ministria e Mbrojtjes do të blejë helikopterë transportues për shumë qëllime

Ministria e Mbrojtjes do të blejë helikopterë transportues për shumë qëllime

Shkup, 12 mars 2024 (MIA) - Qeveria në seancën e sotme e ka shqyrtuar dhe miratuar Informacionin nga...

Osmani: Nën moton

Osmani: Nën moton "Tejkalojmë ndarjet, ndërtojmë besim", me vendosmëri dhe ambicie strategjike drejt zgjedhjes së Sekretarit të ri të përgjithshëm të...

SHkup, 12 mars 2024 (MIA) - Në cilësinë e Kryesuesit të Procesit të bashkëpunimit të Evropës Juglind...

Qeveria ka shfuqizuar pesë urdhra të ministrit Toshkovski sepse kanë qenë me nënshkrim të njëanshëm

Qeveria ka shfuqizuar pesë urdhra të ministrit Toshkovski sepse kanë qenë me nënshkrim të njëanshëm

Shkup, 12 mars 2024 (MIA) - Qeveria në seancën e 10-të të sotme, si organ i nivelit të dytë, i ka sh...

Kryeministri i Haitit ka dhënë dorëheqje dhe ka pranuar sistemim të forcave në vend nën patronatin e KB-së

Kryeministri i Haitit ka dhënë dorëheqje dhe ka pranuar sistemim të forcave në vend nën patronatin e KB-së

Uashington, 12 mars 2024 (MIA) - Kryeministri i Haitit, Ariel Henri, është pajtuar që të japë dorëhe...

SHBA-ja dërgon ndihmë urgjente ushtarake prej 300 milionë dollarëve për Ukrainën

SHBA-ja dërgon ndihmë urgjente ushtarake prej 300 milionë dollarëve për Ukrainën

Uashington, 12 mars 2024 (MIA) - Presidenti amerikan Xho Bajden ka urdhëruar 300 milionë dollarë ndi...

Brukseli e finalizon kornizën për negociata me Ukrainën dhe Moldavinë me BE-në

Brukseli e finalizon kornizën për negociata me Ukrainën dhe Moldavinë me BE-në

Bruksel, 12 mars 2024 (MIA) - Komisioni Evropian njoftoi se u ka propozuar vendeve-anëtare kornizë&n...

Eskobar nesër në Prishtinë në takime me krerët shtetërorë dhe me opozitën

Eskobar nesër në Prishtinë në takime me krerët shtetërorë dhe me opozitën

Prishtinë, 12 mars 2024 (MIA) - I dërguari special i presidentit amerikan, Xho Bajden për Ballkanin...

Huri mbrojti raportin për

Huri mbrojti raportin për "kujtesën e keqe" të Bajdenit para komisionit në Dhomën e Përfaqësuesve

Uashington, 12 mars 2024 (MIA) - Këshilltari special amerikan Robert Hur sot ishte marrë në pyetje p...

Presidenti rumun Johanis e shpalli kandidaturën e tij për kreun e NATO-s

Presidenti rumun Johanis e shpalli kandidaturën e tij për kreun e NATO-s

Bukuresht, 12 mars 2024 (MIA) - Presidenti rumun Klaus Johanis sot ka shpallur kandidaturën e tij pë...

Në kopshtin e Dibrës nuk ka fëmijë të pavaksinuar me DiTePer, si dhe as të infektuar

Në kopshtin e Dibrës nuk ka fëmijë të pavaksinuar me DiTePer, si dhe as të infektuar

Dibër, 12 mars 2024 (MIA) - Në kopshtin “Breshia” në Dibër nuk ka fëmijë të pavaksinuar me DiTePer,...

Rrjedha veriore paditë kompanitë e sigurimeve për shkak të shpërthimeve të gazsjellësve

Rrjedha veriore paditë kompanitë e sigurimeve për shkak të shpërthimeve të gazsjellësve

Londër, 12 mars 2024 (MIA) - "Rrjedha veriore AG" kërkon më shumë se 400 milionë euro nga kompanitë...

Blinkeni bëri thirrje për armëpushim gjashtë javor në Rripin e Gazës

Blinkeni bëri thirrje për armëpushim gjashtë javor në Rripin e Gazës

Uashington, 12 mars 2024 (MIA) - Sekretari shtetëror amerikan Entoni Blinken sot bëri thirrje për ar...

Sarri dha dorëheqje nga posti trajner i Lacios

Sarri dha dorëheqje nga posti trajner i Lacios

Romë, 12 mars 2024 (MIA) - Trajneri i ekipit italian Lacio, 65-vjeçari Mauricio Sarri, dha dorë...

Plani operativ për punësim, i parashikuar në dy miliardë denarë, do të përfshijë mbi 15.000 të papunë

Plani operativ për punësim, i parashikuar në dy miliardë denarë, do të përfshijë mbi 15.000 të papunë

Shkup, 12 mars 2024 (MIA) - Dy miliardë denarë për mbi 15.000 të papunë janë paraparë me Planin oper...

Policia italiane ka arrestuar 55 persona të dyshuar për lidhje me mafian siciliane

Policia italiane ka arrestuar 55 persona të dyshuar për lidhje me mafian siciliane

Romë, 12 mars 2024 (MIA) - Policia italiane ka arrestuar 55 persona të dyshuar për lidhje me mafian...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR