• e hënë, 17 qershor 2024
Përfaqësues të BDI takuan kryetarin e Odës ekonomike, Azeski: BDI vjen me super ekip

Përfaqësues të BDI takuan kryetarin e Odës ekonomike, Azeski: BDI vjen me super ekip

Shkup, 28 mars, 2024  Përfaqësuesit e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Artan Gr...

BDI realizoi takim me punonjësit në arsim dhe  studentët

BDI realizoi takim me punonjësit në arsim dhe studentët

Shkup, 28 mars, 2024  Kandidati shqiptar për president, Bujar Osmani, bashkë me Ministr...

Shtëpia e Bardhë: SHBA i dërgoi një paralajmërim me shkrim Rusisë për sulmin në Moskë, pretendimi për përfshirjen e Ukrainës është i pakuptimtë

Shtëpia e Bardhë: SHBA i dërgoi një paralajmërim me shkrim Rusisë për sulmin në Moskë, pretendimi për përfshirjen e Ukrainës është i pakuptimtë

  Uashington, 28 mars 2024 (MIA) - Këshilltari për Siguri Kombëtare i Shtëpisë së Bardh...

GJND-ja e urdhëroi Izraelin të hapë vendkalime tokësore për ndihmë humanitare në Rripin e Gazës

GJND-ja e urdhëroi Izraelin të hapë vendkalime tokësore për ndihmë humanitare në Rripin e Gazës

Hagë, 28 mars 2024 (MIA) - Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë pranë OKB-së e urdhëroi Izraelin të ma...

Zelenski: Rusia po planifikon një ofensivë të madhe në muajt e ardhshëm

Zelenski: Rusia po planifikon një ofensivë të madhe në muajt e ardhshëm

Kiev, 28 mars 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski në një intervistë për televizionin...

Krahu i Selës i ASH-së shkon në koalicion me Frontin Evropian, pret të paktën pesë mandate të deputetëve

Krahu i Selës i ASH-së shkon në koalicion me Frontin Evropian, pret të paktën pesë mandate të deputetëve

Shkup, 28 mars 2024 (MIA) - Krahu i Aleancës për Shqiptarët i udhëhequr nga Zijadin Sela në zgjedhje...

NATO dënon sulmet ajrore ruse në rritje në Ukrainë

NATO dënon sulmet ajrore ruse në rritje në Ukrainë

Bruksel, 28 mars 2024 (MIA) - NATO dënon fuqishëm sulmet ajrore ruse në rritje kundër Ukrainës dhe r...

Taravari në panel diskutimi për integrimin e personave me aftësi të kufizuara

Taravari në panel diskutimi për integrimin e personave me aftësi të kufizuara

Shkup, 28 mars 2024 Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe kandidati për president nga koal...

Studimi 20 vite të KMNB: Model unik për marrëdhëniet ndërmjet bashkësive etnike

Studimi 20 vite të KMNB: Model unik për marrëdhëniet ndërmjet bashkësive etnike

Shkup, 28 mars 2024 (MIA) - Komiteti për marrëdhënie ndërmjet bashkësive (KMNB) sot promovoi studimi...

Ahmeti dhe Osmanovska nënshkruan marrëveshje koalicionimi për përfshirjen e Unionit të romëve në Frontin evropian

Ahmeti dhe Osmanovska nënshkruan marrëveshje koalicionimi për përfshirjen e Unionit të romëve në Frontin evropian

Shkup, 28 mars 2024 (MIA)- Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sot në Shutkë nënshkroi marrëveshje për koal...

Xhaferi: Është gjetur zgjidhje për nxënësit e Medresesë Isa Beu në Shkup

Xhaferi: Është gjetur zgjidhje për nxënësit e Medresesë Isa Beu në Shkup

Shkup, 28 mars 2024 (MIA)- Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi...

Kandidatët presidencial parimisht bien dakord për “master debat” në terren neutral

Kandidatët presidencial parimisht bien dakord për “master debat” në terren neutral

Shkup, 28 mars 2024 (MIA) - Shtabet zgjedhore të kandidatëve për president në vend kanë arritur marr...

Kuvendi me 78 vota

Kuvendi me 78 vota "për" miratoi Propozim Ligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për ekzekutimin e sanksioneve

Shkup, 28 mars 2024 (MIA) - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut, me 78 vota "për" miratoi P...

MPJ: Takim i komitetit të përbashkët ndërdisiplinor i ekspertëve për çështje historike, arkeologjike dhe arsimore sipas Marrëveshjes së Prespës

MPJ: Takim i komitetit të përbashkët ndërdisiplinor i ekspertëve për çështje historike, arkeologjike dhe arsimore sipas Marrëveshjes së Prespës

Shkup, 28 mars 2024 (MIA) - Ministria e Punëve të Jashtme kumtoi se dje në Shkup është mbajtur takim...

Takim i kryetarit Merko me misionin monitorues të UNESKO-s

Takim i kryetarit Merko me misionin monitorues të UNESKO-s

Strugë, 28 mars 2024 (MIA) - Kryetari i Komunës së Strugës Ramis Merko është takuar sot me misionin...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR