• e shtunë, 15 qershor 2024
Uashingtoni kërkon përgjigje nga Izraeli për vdekjen e njerëzve gjatë shpërndarjes së ndihmave në Gazë

Uashingtoni kërkon përgjigje nga Izraeli për vdekjen e njerëzve gjatë shpërndarjes së ndihmave në Gazë

Uashington, 29 shkurt 2024 (MIA) - Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkuan “përgjigje” nga Izraeli p...

Pendarovski: Liderët politikë krijojnë një kornizë, por njerëzit e rinj dhe të suksesshëm e çojnë vendin përpara

Pendarovski: Liderët politikë krijojnë një kornizë, por njerëzit e rinj dhe të suksesshëm e çojnë vendin përpara

Shkup, 29 shkurt 2024 (MIA) - ZZHTI dhe Oda Ekonomike e Maqedonisë së Veriut prezantuan sonte gjener...

Bregu: Koha për të përcaktuar të ardhmen e rajonit tonë

Bregu: Koha për të përcaktuar të ardhmen e rajonit tonë

Tiranë, 29 shkurt 2024 (MIA) -  Në deklaratën e përbashkët të Konferencës së Rritjes dhe Konver...

Gjithnjë e më e pasigurt marrëveshja për armëpushim të përkohshëm në Rripin e Gazës

Gjithnjë e më e pasigurt marrëveshja për armëpushim të përkohshëm në Rripin e Gazës

Shkup, 29 shkurt 2024 (MIA) - Për shkak të sulmit të sotëm të armatës izraelite ndaj palestinezëve q...

Guteresh e dënoi sulmin në pjesën veriore të Gazës

Guteresh e dënoi sulmin në pjesën veriore të Gazës

Nju-Jork, 29 shkurt 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guteresh sot e dënoi inc...

Petrovska: Vetëm të bashkuar mund të luftojmë me kërcënimet hibride

Petrovska: Vetëm të bashkuar mund të luftojmë me kërcënimet hibride

Shkup, 29 shkurt 2024 (MIA) - Ministrja e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovs...

Këshilli i Sigurimit i OKB-së sonte do të mbajë një takim pas vdekjes së qindra palestinezëve në sulmin e sotëm

Këshilli i Sigurimit i OKB-së sonte do të mbajë një takim pas vdekjes së qindra palestinezëve në sulmin e sotëm

Nju-Jork, 29 shkurt 2024 (MIA) - Këshilli i Sigurimit i OKB-së sonte do të mbajë takim me dyer të mb...

Armata izraelite pretendon se ka vrarë më pak se dhjetë njerëz

Armata izraelite pretendon se ka vrarë më pak se dhjetë njerëz

Tel Aviv, 29 shkurt 2024 (MIA) – Rezultatet e hetimeve preliminare të armatës izraelite tregojnë se...

Numri i të vrarëve në sulmin e Gazës është rritur në 112

Numri i të vrarëve në sulmin e Gazës është rritur në 112

Gaza, 29 shkurt 2024 (MIA) - Edhe tetë trupa të tjerë kanë arritur në spitalin Al Shifa, me çka numr...

Ostin: Izraeli vrau mbi 25 mijë gra dhe fëmijë në Gazë

Ostin: Izraeli vrau mbi 25 mijë gra dhe fëmijë në Gazë

Uashington, 29 shkurt 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Llojd Ostin sot deklaroi se mbi n...

Grifits: Raportet për qindra të vdekur në Gazë janë të tmerrshme

Grifits: Raportet për qindra të vdekur në Gazë janë të tmerrshme

Nju-Jork, 29 shkurt 2024 (MIA) – Nënsekretari i përgjithshëm i OKB-së për çështje humanitare dhe koo...

Mjegull në rrugët Lisec-Kodra e Diellit

Mjegull në rrugët Lisec-Kodra e Diellit

Shkup, shkurt 2024 (MIA) - Qarkullimi në rrugët shtetërore zhvillohet r...

Gazetarja e ka zemëruar Ramën me pyetjen se çka kërkon Aleks Sorosi tek Samiti në Tiranë

Gazetarja e ka zemëruar Ramën me pyetjen se çka kërkon Aleks Sorosi tek Samiti në Tiranë

Tiranë, 29 shkurt 2024 (MIA) - Një gazetare e ka zemëruar sot kryeministrin shqiptar Edi Rama

Zjarri

Zjarri "Smoukhaus Krik" zyrtarisht është më i madhi në historinë e Teksasit

Ostin, 29 shkurt 2024 (MIA) - Zjarri "Smoukhaus Krik" në Teksas është bërë zyrtarisht zjarri më i ma...

Kazakistani kalon në një zonë tjetër kohore

Kazakistani kalon në një zonë tjetër kohore

Astana, 29 shkurt 2024 (MIA) - Banorët e Kazakistanit kanë marrë mesazhe paralajmëruese nga bankat,...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR